Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe Blaupunkt Audi Beta

11 Maj 2006 21:06 3415 7
  • Poziom 11  
    Witam
    Uszkodzilo mi sie radio samochodowe takie jak w temacie.Radio słabo łapie stacje radiowe tzn raz łapie w miare dobrze a raz bardzo słabo nie wiem dlaczego tak sie dzieje,mam drugie takie same w ktorym dobrze odbiera tylko RMF FM bo nie dziala tuning poniewaz radio jest po wypadku samochodowym wiec moze jakas czesc od niego przyda sie do naprawy tego pierwszego.Mozliwe ze jest tam jakis wzmacniacz i on sie uszkodzil??
  • Poziom 11  
    sprawdzalem przed chwilka obydwa radia i jak sie okazalo w domu te radio na kablu lapie stacje radiowe bardzo dobrze no moze troszke gorzej od tego radia co lapie tylko jedna stacje ale lepiej niz w samochodzie.Sprawdzalem antene z kablem w samochodzie i tez niby wszystko ok ( mam golfa 3 i antene w przednim blotniku) a co to za koncowka mocy jak wyglada albo oznaczenie najlepiej.
  • Poziom 43  
    Wydaje mi się że gdybyś się przeszedł z dwoma radia mi do kogoś kto się na tym zna to uruchomiłby oba. W radiu po wypadku wszystkiego można się spodziewać gdyż nie wiadomo czy uszkodzenie jest mechaniczne od wstrząsu czy elektryczne od zwarcia w instalacji w czasie wypadku. A co do pierwszego radia to musisz sam zdagnozować czy to co nazywasz "bardzo słabym łapaniem stacji" to jest faktycznie od anteny, nie zatrzymuje się na stacjach na których wcześniej się zatrzymywał czy lepiej będzie odbierał gdy zamiast anteny włożysz w gniazdko kawałek drutu. Czy może odbiór jest poprawny tylko głośność się zmienia a to prędzej by świadczyło o zwarciu w instalacji głośnikowej.

Nim coś napiszesz przemyśl to, po takim opisie nikt Ci nie postawi jasnej diagnozy a usłyszy tylko "mądre porady" w stylu "chiba coś tam..." Za które piszący następnym razem otrzyma ode mnie ostrzeżenie.

SławeK
  • Poziom 28  
    Końcówka mocy nie ma nic wspólnego z odbiorem FM.Prawdopodobnie jest coś z anteną w samochodzie-albo brak zasilania do wzmacniacza antenowego w samochodzie(jeśli taki jest).
  • Poziom 11  
    No te radio raz odbiera dobrze stacje a raz nie instalacje mam oryginalna wiec nic tam przerabiane nie bylo i powinno byc dobrze.A w radiu jest jakis układ odpowiadajacy za wzmocnienie sygnalu ktory moge zamienic z tego drugiego radia??Do serwisu nie oplaca mi sie chodzic z tymi radiami gdzy nie sa tego warte kosztuja raptem 50 zł wiec naprawa wiecej mnie wyniesie.
  • Poziom 43  
    Niestety, konstrukcja tego radia nie jest modułowa żeby można było zamieniać elementy. Zamieniając elementy niewiele zdziałasz a tylko rozstroisz radio. Pozostaje zlokalizować usterkę. Często są to tzw zimne luty i dobrze jest przelutować całą płytę w okolicy głowicy FM. A jak tak do tego podchodzisz to kup sobie chińską tandetę z MP3 za 200zł , niedługo zobaczysz jak takie radio potrafi rozzłościć użytkownika. A co do cen to się nie wypowiadam bo usterka jest dość paskudna, serwis będzie kasował za robotę ale nie będzie miał pewności że usunął usterkę napewno.

SławeK
  • Poziom 11  
    oki dzieki za wypowiedzi temat uważam za zamkniety sprobuje przelutowac płyte