Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewacz ( bojler)WJ-60 Elektromet- wyłącznik bezpieczeństw

adamjur1 11 May 2006 21:35 6555 4
 • #1
  adamjur1
  Level 41  
  Jak w temacie, pod plastykową obudową jest ustrojstwo przypominające wyłącznik bezpieczeństwa, odcina grzałkę po obu przewodach. NA środku sprężynka po naciśnięciu której zaskoczył. Wygląda na to że albo jest nadwrażliwy albo beczka za bardzo się grzeje. Wyłącza grzałkę niezależnie od termostatu nastawianego pokrętłem z zewnątrz. Prosze fachowców o wsparcie co to jest jakieś dane techniczne,ew cena i celowość wymiany.
  Urządzenie jest z Elektrometu Z Głubczyc, stronę www już zwiedziłem nic tam na ten temat nie ma.
  pozdr.J.
 • #2
  zibi150
  Level 13  
  Jeżeli przy ustawieniu termostatu na min. masz gorącą wode i wyłancza dopiero ogranicznik temperatury to masz uszkodzony termostat(nie wyłancza)do wymiany(ok.30zł) a ogranicznik zostaw w spokoju
 • #3
  janren
  Level 27  
  możliwą przyczyną zadziałania bezpiecznika jest kamień który odłożył się na dole zbiornika .po odkamienieniu możesz bezpiecznik wymienić na nowy ,kupisz go bez problemu w sklepie z częściami do agd.
 • #4
  adamjur1
  Level 41  
  Termostat właściwy działa, wyłącza na pokrętło i od grzania się wody, bezpiecznik działa chyba przy ustawieniu termostau na max.
  A jak zdemontować ( w łatwy sposób) ten bezpiecznik- bojler wisi w trudnodostępnym miesjcu, dość nisko i przawie tuż nad blatem stołu......
  Pozdr.J.
 • #5
  zibi150
  Level 13  
  Termostat może "działać" ale jak on jest w bojlerze to nie sprawdzisz przy jakiej temp. wyłącza.Najlepiej wymontować termostat nastawić na max. i włożyć kapilare do naczynia z wodą(np.czajnik) i podgrzewać. Termostat powinien wyłączyć przy temp. ok.80st. Sprawdź najpierw termostat zanim weźmiesz sie za ogranicznik.
  Albo sama kapilara jest za "luźna" w pochwie i wtedy termostat źle czuje temp.