Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki FSB dla Semprona 2800+

11 Maj 2006 23:38 963 7
  • Poziom 15  
    Witam
    Jaką częstotliwośc trzeba ustawic dla Semprona 2800+
    Pozdro
    czaruncio
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Ogólnie to musisz ustawić fsb 333 (czasami jest to ustawienie 166, ale tak naprawde to chodzi o 333), ale możesz trochę więcej - tak do 345-350, tylko nie przegnij - powyżej system robi się bardzo niestabilny, albo komputer w ogóle się nie uruchamia.
    Jeśli pojawi się czerny ekran to jak najszybsciej wyłącz komputer i przełącz zworkę oboj kości biosu na płycie głównej na chwile w sąsiednie bolce, po czyn tak jak było na początku - i masz ustawienia fabryczne (jakbyś coś sknocił).
  • Poziom 17  
    Czaruncio napisał:
    Witam
    pozdrawiam
    czaruncio

Może trochę więcej szczegółów?
    Jaką masz płytę główną?
    U mnie na A7V880 chodzi stabilnie Sempron 2500+ na FSB 220...
    Tylko, że cooler na procku też mam "niewąski" ;-)
  • Poziom 15  
    marexx napisał:
    Czaruncio napisał:
    Witam
    pozdrawiam
    czaruncio

Może trochę więcej szczegółów?

Płyta to Mini ATX K7S41GX
  • Poziom 17  
    Czaruncio napisał:

Płyta to Mini ATX K7S41GX

Z tego co wyczytałem w necie na temat tej płyty, procek powinnien chodzić Ci stabilnie na FSB 200...
    Tylko postaraj sie o dobre wentylowanie procka, bo jak nie to możesz być pewien zwisów w czasie pracy...
  • Poziom 10  
    generalnie semprony kreca sie spokojnie do 200 mhz i wyzej moj kolega ma takiego dzilajacego stabilnie przy 210 na plycie msi z calkiem standardowym wentylatorem.
  • Poziom 43  
    Mogles uzyc szukajki niedawno wypowiadalem sie na podobny temat pisalem w nim,ze wszystkie semprony na sA pracuja na fsb 333(166MHz).