Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 2002 problem z tylną wycieraczką

Darek11111 11 May 2006 23:59 4550 6
Bosch
 • #1
  Darek11111
  Level 11  
  Mam problemik z tylną wycieraczką. Wycieraczka nie kończy swojej pracy nawet po jej wyłączeniu.Pracuję różnie (czasem raz a czasem nawet kilkanaście razy za dużo) Jakby tego było mało nie zatrzymuje się na właściwej pozycji tylko gdzie popadnie , bez żadnego schematu.-- To wszystko sugerowałoby awarię wyłącznika krańcowego , ale jest jeszcze jeden numer który psuje tę teorię: otóż wycieraczka tylna samoczynnie uruchamia się podczas włączania wycieraczki przedniej (również bez jakiej kolwiek prawidłowości -- raz się włączy raz nie i zatrzyma się w nieznanym czasie ani miejscu.)
  Ciekawy problem?? Jak ktoś wie o co w tym chodzi to byłoby fajnie. Pozdrawiam
 • Bosch
 • Bosch
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  zi.ko
  Level 26  
  A ja myślę, że po usunięciu usterki wyłącznika krańcowego tylnej wycieraczki, wszystko wróci do normy.
 • #5
  Darek11111
  Level 11  
  Awarię powodował wyłącznik krańcowy. Dla wiadomości innych " tam jest taka okrągła blaszka która strasznie zardzewiała a ponieważ stanowi ona Ścieszkę dla styków to wszystko jasne. Ale tak naprawdę problem powoduje tam płyn spryskiwacza. Jest on pompowany przez oś wycieraczki i dostaje się do wnętrz całego mechanizmu. Nie wiem na jak długo wystarczy moja naprawa. Nałożyłem na koniec osi koszulkę termokurczliwą , podgrzałem i wsunąłem w simering na siłę. Pomogło ! zobaczymy na jak długo? W serwisie chcieli mi wymieniać drogi wyłącznik przy kierownicy, bez komentarza!!
  Dzięki za wszystki rady . Pozdrawiam Darek
 • #6
  tek467
  Level 10  
  Tę blaszkę, która jest z żelaza i rdzewieje należy wyjąć i według niej wyciąć nową blaszkę z mosiądzu lub z miedzi. Następnym elementem, który ulega korozji to ośka silnika. Tam jest łożysko cierne (panewka) i to pod wpływem korozji siada. Należy oczyścić. Jeśli nie da się zdjąć panewki dla oczyszczenia to należy ją rozciąć i zastosować łożysko igiełkowe od elektronarzędzi. I najważniejsze! Lepiej nie puszczać płynu przez mechanizm (bo to chore) ale odpiąć wężyk i umieścić nową dyszę np. w górnej lampie stopu lub obok używając dyszy kupionej za 5 zł na złomie z jakiejś Toyoty. Ja tak zrobiłem i działa już dwa lata.
 • #7
  Darek11111
  Level 11  
  Moja prowizoryczna naprawa wytrzymała kilka lat, aż do sprzedania pojazdu. Temat zamknięty.