Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka obudowy At na ATX?

conQeror 12 Maj 2006 09:11 1664 6
  • #1 12 Maj 2006 09:11
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam

Niedawno w moje ręce wpadła obudowa AT i nawet ma sprawny zasilacz cd rom i flop, reszty nie jestem pewien bo karta jest chyba kopnięta, ale nie o to chodzi. Obudowa to 60cm tower, więc stwierdziłem że idealnie nadaj sie do moddingu. Kable można schować w górze, da się zamontować sporo wentyli, ogólnie mówią duże pole do popisu. Jednak jest jeden problem mianowicie tylna ścianka i klatka na której montuje sie płytę główną. O ile nawiercenie otworów tak aby zamontować płytę nie stanowi problemu to już zamontowanie w tylnej ściance panelu na wszystkie gniazda tak. Jak to zrobić aby wyszło idealnie równo i każda płyta potem pasowała i bez problemów można by było ją zamontować? Z napędami, dyskami i zasilaczem nie ma problemu gdyż aby je zamontować nie trzeba żadnych przerubek. Jeśli ktoś już robił cos podobnego lub wie jak to zrobić proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0 6
  • #2 12 Maj 2006 09:22
    artbi
    Poziom 19  

a dlaczego nie , troche roboty /zamiast budki z piwem/ wzbogacisz się w jedno wiecej doswiadczenie,satyswakcja gwarantowana , rób........

Dodano po 49 [sekundy]:

duzo mechaniki..........

0
  • Pomocny post
    #3 12 Maj 2006 16:23
    FlaY
    Poziom 12  

skombinuj jakiś tył od budy atx i wytnij ładnie te sekcje które potrzebujesz, następnie wspawaj lub przykręc je w miejsce tych w at i po kłopocie. Złacza od mobo będa pasowały
    Możesz zobaczyć jak ja przedłużyłem swoja bude tez nie łatwa sprawa
    www.flay2.prv.pl

0
  • #4 15 Maj 2006 08:22
    Bogdanor
    Poziom 27  

sorry, za wtret, ale nie rozumiem po co komu sie chce bawic w takie rzeczy , jesli nowa obudowe (bez zas.) mozna miec ponizej 100 zl,to moja prywatna opinia: strata czasu -zycie jet za krotkie na to.

0
  • Pomocny post
    #5 15 Maj 2006 08:47
    Ptolek
    Poziom 36  

Jeżeli komuś się nudzi a nie ma jeszcze szansy zarobić tych 100zł to można robić wiele rzeczy, nawet obudowę ze szczotkowanego aluminium 3mm i artystyczne malowanie. Na gniazda wlutowane w płytę ATX są łatwo dostępne blaszki, pozostaje kwestia wyciecia dziury na taką blaszkę (co jest utrudnione bo w obudowach AT chyba wypadnie na pograniczu wglębienia na śledzie, chociaż zależy od obudowy) i dopasowanie odległości płyty od tylnej ścianki, aby karty dobrze się wkładały. Wszystko da się zrobić ale ładna ta obudowa chociaż? :). Ja jestem szczęśliwym posiadaczem solidnej obudowy z komputera Fujitsu Cordant, dość duża tylko ciężka trochę (np. przód jest z aluminium 3mm, takie obudowy warto przerabiać, ta już jest fabrycznie jako ATX).

0
  • #6 15 Maj 2006 14:34
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam

Bogdanor oczywiście że można kupić gotową obudowę i sie nie bawić, ale jaka w tym przyjemność? Lubię majsterkować i mam odpowiednie oprzyżądowanie. Poza tym tą obudowę mam za darmo jak i większość materiałów.

Ptolek obudowa jest zwykła prosta, więc stwarza spore pole do popisu, poza tym będzie trochę "chromów" trochę szpachli i czarny lakier, ale narazie więcej nie zdradzę.

Co do tego tyłu to już rozwiązałem problem wziąłem cały tył ze starej obudowy ATX (chodzi mi tylko o ten panel ze sledziami i gniazdami) i zostało tylko dokręcić. Teraz zastanawiam się jak rozwiązać problem z mocowaniem płyty na stelaż. Aby płyta pasowała z otworami na gniazda i sledzie ale mam nadzieje że cos wymyślę.

Pozdrawiam

0
  • #7 15 Maj 2006 17:46
    FlaY
    Poziom 12  

Bogdanor - to jest na zasadzie zrób to sam. B ardziej cieszy jak zrobisz wszystko sam niz jak pójdziesz do sklepu i kupisz gotowaca pozatym obudowa zrobiona przez ciebie będzie ci odpowiadała w 100% no i zadowolenie tego sie nie da opisać, jeszcze jedno taka obudowa jest jedyna w swoim rodzaju nie zobaczysz nigdzie takiej samej. Ja jestem zadowolony ze swojej i niekupiłbym gotowej bo to łatwizna

conQeror jak chcesz to prześlij mi pare fotek na maila moze razem wymyślimy coś fajnego i rozwiązemy pare twoich problemów :)

0