Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - BŁĄD OCHRONY SYSTEMU WINDOWS (win 98)

12 Maj 2006 10:20 1488 7
  • Poziom 22  
    Witam, zainstalowałem win98 i mam problem z PC problem polega na tym iż przy normalnej próbie uruchomienia pc jest błąd taki " BŁĄD OCHRONY SYSTEMU WINDOWS, URUCHOM KOMPUTER PONOWNIE"
    Co może mi powodować taką sytuacje. ?
    Nadmieniam że przez tryb awaryjny wchodzę normalnie i komputer się włancza.
    Proszę o pomoc , pozdrawiam Roman.
  • Poziom 17  
    Cytat:
    To zachowanie może występować wtedy, gdy komputer ładuje lub zwalnia sterownik urządzenia wirtualnego (VxD). W wielu przypadkach sterownik VxD, który nie jest ładowany lub zwalniany, jest wymieniony w komunikacie o błędzie. W innych przypadkach stwierdzenie, który sterownik VxD spowodował to zachowanie, może nie być możliwe.

Komunikaty o błędach ochrony systemu Windows mogą pojawić się w następujących przypadkach:
    • Jeżeli sterownik trybu rzeczywistego i sterownik trybu chronionego są w konflikcie.
    • Jeżeli rejestr jest uszkodzony.
    • Jeżeli plik Win.com lub plik Command.com są zainfekowane wirusem lub którykolwiek z plików jest uszkodzony.
    • Jeżeli sterownik trybu chronionego jest załadowany z pliku System.ini, a sterownik jest już zainicjowany.
    • Jeżeli istnieje fizyczny konflikt adresu wejścia/wyjścia (We/Wy) lub konflikt adresu pamięci RAM.
    • Jeżeli niepoprawnie skonfigurowano ustawienia CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor) dla wbudowanego urządzenia peryferyjnego (takie, jak ustawienia pamięci podręcznej, taktowania procesora, dysków twardych itd.).
    • Jeżeli funkcja Plug and Play systemu BIOS (Basic Input/Output System) nie działa poprawnie.
    • Jeżeli pamięć lub pamięć podręczna komputera działa wadliwie.
    • Jeżeli płyta główna komputera nie działa prawidłowo.
    • Jeżeli zainstalowano pakiet Microsoft Office 97 na komputerze z programem Novell Client 32.

To jest cytat ze stronki microsoftu
    Pierwsze pytanie czy dokładałeś jakiś nowy sprzęt czy instalowałeś jakieś nowe sterowniki??
    Jeśli tak to odinstaluj w trybie awaryjnym jeśli nie przetestuj pamięć memtestem
  • Poziom 17  
    cos jakby uszkodzony dysk albo pamiec ram ... zreszta wiele moze byc przyczyn, sprobuj odpalic memtest-a (ram) i moze podstaw inny zasilacz. Napisz czy nadal ten problem sie pojawia?
    pozdrawiam
  • Poziom 24  
    ...albo wiruski porobiły "kuku"
  • Poziom 22  
    mi tez sie cos podobnego dzialo, szczegolnie gdy instalowalem win 98 na szybkich kompach, rozwiazalem to zmieniajac system na xp. sprzet mozesz miec calkowicie sprawny.
  • Poziom 24  
    Kolega miał taki sam problem - okazało się że uszkodzona jest pamięć.
  • Poziom 10  
    u mnie powodem wyskakiwania bledu z Vxd byl ukruszony rdzen procka oczywiscie na amd wiec to moze tez byc przyczyna
  • Poziom 22  
    Koledzy naprowadziliście mnie na trop i okazało się że mieliście racje poleciała płyta główna, po zamianie na drugą płytę komputer działa bez problemów. Przepraszam że nie odpisywałem. Pozdrawiam Roman

Moderowany przez jankolo:

Temat zamykam