Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny wsad pamięci do DELL D2128-TCO, NOKIA 445R061

12 Maj 2006 11:22 1130 4
  • Poziom 18  
    Witam

21-calowy Monitor jak w temacie wyłączał się po kilku minutach pracy.
    Okazało się, że kondensator C153 - 2200uF/25V był "wybulwiony" - wyciekł elektrolit i wyżarł dwie ścieżki. Ten kondensator znajduje się w układzie odchylania. Jak wymieniłem kondensator monitor w ogóle nie wstaje - tzn świeci się dioda i nic więcej - nawet nie ma rozmagnesowania.
    Te same objawy zgłaszał klient - przypuszczalnie przez okres jak on tego monitora nie używał się mu poprawiło ale wymiana kondensatora to zmianiła
    Mam takie dwa pytania.
    1) Ten kondensator był oryginalnie wlutowany plusem do masy.
    To chyba w tym przypadku nie jest poprawnie - choć na płycie też była oznaczona okładzina plusowa do masy układu. Czyżby błąd fabryczny?
    2) Koło tego kondensatora było dwie cienkie wspomniane już wyżarte od elektrolitu ścieżki. Zrobiłem tam dwie ładne zworki.
    Ten monitor jest z roku 1998, wyprodukowany w Finlandii i jest tak cholernie zaekranowany, że już nie mam ochoty go rozkręcać. Żeby wyciągnąć płytę trzeba stracić dużo czasu.
    Proszę o pomoc w tym temacie
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Czy ktoś wie gdzie można znaleźć program to komputera za pomocą którego można ten monitor przetestować (podpinając sie do złącza Access Bus w tym monitorze? Wydaje mi się że to jedyna droga ązeby móc naprawić ten monito. Przypuszczalnie jest potrzebna jakaś przystawka. BARDZO Was Proszę POMOŻCIE mi. Mam service manual od monitora NOKIA 445 ale nie ma tam żadnej wzmianki o tej przystawce ani o ACCESS BUS.
    Proszę jeszcze raz. Postarajcie się proszę. Ja już tyle szukałem.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Serwisówki nie znalazłem a serwisówka do chassis 445N to nie całkiem to i jeszcze kodowana.
    Chassis w tym moim monitorze to 5R051.
    Zrobiłem pomiary.
    Jeśli napięcia mają być takie same jak w 445N to zamiast -12V jest -34V (za tym wybulwionym kondensatorem o którym już pisałem - C153 2200uF/25V
    I (co jest ważniejsze) +5V ze stabilizatora KA7805 jest czym "przysiadane" (zamiast +5V jest 0,45) w momencie włączania switchem na ułamek sekundy pojawia się +1,1V. Stabilizator w czuwaniu się grzeje.
    Ale dlaczego dioda po włączeniu świeci?
    Macie jakieś rady?
  • Poziom 18  
    Monitor pracuje ale powstał problem z menu (przy czestotliwości 60 Hz menu było o około 3 razy wieksze w pionie.)

Wszedłem do trybu serwisowego.
    Obraz zrobił si trochę beszkowaty. W obawie o pozostanie tych ustawień
    Wyłączyłem monitor i po ponownym włączeniu ustawienia te zostały.
    Wszedłem drugi raz do trybu serwisowego i dałem przypadkowo inicjalizację pamięci :(
    Po czym wszystko się wyzerowało.
    To co zapamiętałem to wartość RASTER=33% oraz MAX/MIN Contrast=93%
    Poustawiałem wszysko mniej więcej według testera (ponieważ kompa nie mam) ale chciałbym się dowiedzieć na jakim poziomie procentowym mają być opcje:
    G2
    R,G,B Coarse
    R.G,B AMPL
    No i (co najważniejsze) muszę się pozbyć opcji AUDIO która po inicjalizacji nieoczekiwanie w main menu wskoczyła. Jest wprawdzie nieaktywna ale razi po oczach.
    Czy ktoś z Was posiada wsad pamięci do tego monitora. Bardzo proszę o pomoc. Układ pamięci w tym monitorze zastosowany to 24C65
    A procesor to ST7272N5B1/COA.
    Proszę chociąż o odpowiedź na mojego posta.
    Acha jeśli chodzi o problem z powiększonym menu przy częstotliwości 60Hz to ta sprawa już jest ok. Ale jakim kosztem :(
  • Poziom 18  
    Pilnie potrzebuje wsad pamięci do tego monitora.