Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS Active Power 400VA. Czy można zmienić ustawienia fabryczne?

kemotz 12 May 2006 16:10 1943 2
    kemotz
    Level 10  
    Witam.

Jestem (nie) szczęsliwym posiadaczem UPSa jak w temacie. Otóż zawiódł mnie kilkakrotnie. Podczas zaniku napięcia czas przełączenia była za duzy poniewaz komputer się wyłączył :( Jestem ciekawy czy istnieje możliwość zmiany ustawien fabrycznych np. tolerancji amplitudy sygnalu z sieci. Wydaje mi sie ze moj zasilacz w komputerze jest dosc czuly (Compaq AP400). Czy wogole warto sie bawic w takie badziewne UPSy niby line-interactive ? Czy lepiej zainwestowac w APC smart ups 1000VA + dobre aku ? Problemy z zasilaniem mam rzadko ale mogą być dłuższe tzn. do pol godziny. Zastanawiam sie na tym APC + aku samochodowe. No chyba ze da sie cos zrobic z tym active powerem. Otworzylem go i znajduje sie tam dziwny scalaczek sc552904. Niestety nie znalazlem pdfa :/ Ponadto zaznaczone na plytce sa jakies opcje dla zworek. Bawil sie ktos tym ?

Pozdrawiam.
    arturjakis
    Level 17  
    a moze nie czas przełaczania jest za duzy tylko za duze obciazenie przez komputer i dlatego sie wyłacza.
    Miałen nieszczęście styczności z tymi UPS-ami w pracy i powiem ze stary wysłuzony APC o mocy 420VA radził sobie znacznie lepiej niż 600VA Active Power.
    kemotz
    Level 10  
    Pod UPSa podlaczony byl tylko komputer. 2xPII 400mhz bez monitora. Wiec chyba nie przekorczylo 400VA :(