Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer ze starych głośników

12 Maj 2006 16:30 1527 7
  • Poziom 11  
    itam!! mam pytanie do jakiś specjalistów.
    mam pioneera vsx-407 ładnie sobie pyka ( napewno było by lepiej gdybym miał lepsze głośniki ;P) przejde do rzeczy mam stare regenerowane głośniki tonsila GDN25/68?? nie wiem czy 68 bo nie moge odczytać no ale jak ktoś sie zna to będzie wiedział :) i chciałem zrobić z nich suba bo na allegro widziałem że są suby tonsila 25cm.
    nie chodzi mi o żaden super ekstra bas po prostu troszkę więcej basu niż mam. mam stare kolumny które mam podłączone do pioneera, brat wymienił głośniki na jakieś tam inne nie markowe (20cm) i grają bardzo słabo a piszczki (gwizdki) są fajne całkiem narazie mi wystarczają całkiem ładnie grają. powracając do tematu suba to chodzi mi o to jak go zrobić i jaki wzmacniacz do niego wsadzić ale prosił bym o raczej jakieś w miare dobre ale tanie konstrukcje :) bo mam tylko 16 lat i konstytucja chroni mnie przed pracą a rodzice niestety nie zrefundują mi kosztów :(
    (aha mam mały pokój tak ze wystarczy taki mały subwoofer :))
  • Poziom 25  
    Chyba nie ma sensu powielanie dalej tego tematu. Widac ze jestes nowym uzytkownikiem, wiec Cie nie opierdoli** za pisanie "znow" takiego samego postu jakich jest wiele na forum o tym glosniku :P

Wiec tak, glosnik jaki posiadasz to zapewne 25/60. wklep to w wyszukiwarke a znajdziesz napewno nie jedna konstrukcje na tym glosniku
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    no 16 lat to bardzo mało, ale pewnie nie zamało, żeby wysuszyć pare "bronków". Wiekiem oczu nie zamydlaj. Ale do żeczy.
    Zamiast pakować kasę(której i tak nie masz)w suba, lepiej zajmij się kolumienkami.Koszt suba to: wzmacniacz,zasilacz, filtr aktywny, głośnik i inne takie, więc to odpada. Napisz co w nich siedzi(jakie to są głośniki) podaj wymiary obudowy od wewnątrz(netto) i co w nich jest nie tak.
    Wtedy coś się poradzi.
  • Poziom 25  
    To ze ma 16 lat nie znaczy ze nie ma kasy :P. ja od 15 roku zycia czerpie wystarczajace korzysci materialne na calkiem,calkiem dobry sprzet audio :P
  • Poziom 11  
    głośniki to właściwe chciałem wymienić po wakacjach jak coś by sie urobiło na wakacje u cioci :). myśle że tych starych kolumn nie ma co "remontować" są to stare unitry ZG10 (i napisane jest 10WATT :P a herbatą potrafią poruszyć w kubku ;P) właściwe to byłbym wdzięczny gdybyś mi powiedział jak a zrobić skrzynie do tych moich GDN25/60 bo mam jeszcze do tego GDWK9/80 i GDWT 9/70/1 (ale chyba GDWK9/80 ładniej grają chociaż starsze :)) mam jeszcze średniotonowe GDM12/60/4 i te zwonnice co są w środku tak właściwe mam wszystko oprócz pudła z ALTUSÓW i chciałbym z tego może zrobić całe kolumny bo za kase od ciotki to można zawsze kupić coś innego ;P
    i pare browarków :P heheh
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam

No nie wiem czy taniej wyjdzie zrobić kolumny. Do tego głośnika nie trzeba jakiegoś super mocnego wzmacniacz, myślę że ten byłby wystarczający http://matronix.pl/?cmd=WST100P cena 160zł do tego wiurówka na obudowę, koszt nie wielki bo i sub nie za duży a może kolega ma stare meble to i za darmo. więc koszt zamknie się w 200zł bo głośnik przecież ma.
    Wyjdzie z tego ciekawy subik za małą kasę.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    wpadłem przed chwilą na całkiem nowatorski sposób tylko bez śmiechów proszę ;P
    wytachałem z szafy stary stary amplituner ELIZABET unitry nawet Hh-Fi heheh
    i gdybym tą elizabetke wsadził bo z tergo co pamiętam to całkiem całkiem wmiarę grała ta elizabetka i miał całkiem ładny bas :)
    co wy o tym sądzicie :)
    a poszła w odstawke bo jeden kanał przestał grać ale tak podłączyć ten głośnik pod jeden kanał ??:) co wy na to :)

a może bym właożył dwa głosniki w jedną skrzynke i je podłączył ??:)
  • Poziom 11  
    Jeszcze mam pytanie, bo mam starszego brata i on co nieco umnie to mówił żeby zamknąć dwie kolumny w jednym pudle i przesunąć ich faze żeby wpomagać tą co jest na wieszchu tylko musze znaleść jakieś gotowe konstrukcje skrzyń kture już sięsprawdziły w praktyce

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Proponuje nastepującą konstrukcję, której nigdzie jak na razie nie widziałem, może ona umożliwić wystawionemu głośnikowi na swobodną nietłumioną pracę o dużej wydajności i dużej odpowiedzi impulsowej jednocześnie korygijąć ewentualnie złą wielkość pudła. głośniki wydaje mi się że powinny działać w fazie, lub głośnik przedni mógłby mnieć przesuniętą fazę w zależności od wielkości skrzyni i masy powietrza w niej. Czy mógłby ktoś skomentować ten projekt??