Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6030 brak dźwięków buzera i cisza w słuchawce!!!!

12 Maj 2006 16:30 2018 10
  • Poziom 16  
    Nokia jak w temacie, przestałą działać sama z siebie, wymiana n2150 (układ od dźwięków) nic nie daje, buzer okej, soft zmieniany, na zestawie słuchawkowym wszystko działa, podejrzany:) mały samochodzik który wyświetla się na ekranie (jak podłączam słuchawki to zmienia się na słuchawkę), z góry dzięki za logiczne pomysły, pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Spróbuj wyczyścić gnizado zestawu słuchawkowego, ewentualnie je podmień. Możliwe, że dostał się tam jakiś syf.
  • Poziom 16  
    gdziazdo działa, dzwięki nadal nie:(
  • Spec od GSM
    dwa posty wcześniej napisałeś:
    Cytat:
    Dzwięki w telefonie przestały działać nagle same, proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś pomysł tylko bardzo proszę o darowanie sobie rad typu wymień buzer czy wyczyść styki bo takie rzeczy to akurat wiem:) z góry dzięki za pomoc

-nie wiem po co zakłedasz nowy post z tym samym problemem(regulamin),
    -nie opisujesz prawidłowo problemu,np nie podajesz ważnej ino że na LCD wyswietla się znak mikrozestawu.To zmienia całkowicie sprawę bo oznacza że wzmacniacz i połaczenia są ok.Prawdopodobnie fon dostał wilgoci i na płycie lub złączu jest zwarcie(może być wysoko-oporowe tzn pomiar w kilo lub nawet mega) i to powoduje wykrycie przez układ podłączenia zewnetrznego zestawu i przełączenia się telefonu w ten tryb.Oczywiście wewnętrzne głosniki teraz są odłaczone więc nie działają.
    Najczęściej dokładne,ale to dokładne czyszczenie i suszenie w okolicy złącza załatwia problem.

ftb
  • Poziom 16  
    nic to nie daje panie regulamin, nie jest to wina zalania bo nie ma ŻADNYCH śladów, dałem 2 posty przez pomyłkę ale jak widać nikt nic nie pisze konkretnego więc jaka to różnica

Dodano po 1 [minuty]:

pozatym samochodzik, panie regulamin, nie jest znaczkiem mikrozestawu, jakbyś trochę się zastanowił to może byś to wiedział!!!!
  • Spec od GSM
    no więc panie antyregulamin ...jeśli założyłes ten sam post podwójnie i jak piszesz przez omyłkę to przecież zawsze możesz jeden skasować jako założyciel.Nie jesteś sam na forum i dbanie o jakąś chociaż podsawową przejrzystość i porządek powinieneś rozumieć, zwłaszcza że zaczyna tu panować straszny tłok i bu****.No ale to jest naprawdę niczym w porównaniu np z tym:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/zmiana-imei-w-nokii-6820-ytt514880.html?highlight=
    Ostatnio mniej mam ochotę odpowiadać jak coraz częściej widzi sie takie i podobne rzeczy.
    Wracając jednak do sprawy..
    Cytat:
    pozatym samochodzik, panie regulamin, nie jest znaczkiem mikrozestawu, jakbyś trochę się zastanowił to może byś to wiedział!!!!
    a ja uważam że jak byś Ty się zastanowił to wiedział byś że symbol samochodziku lub słuchawek oznacza jedno..fon przełącza się na pracę w trybie zewnętrznym i zarówno mikrofon jak i słuchawka wewnętrzna jest odłączona.Dlatego zrozumiałe jest że nie słychać nic w samym fonie.
    Ustalenie usterki jest b.proste.Zobacz na schemat,tam masz rozrysowane złacze główne X202 a nas interesuje część AUDIO.Za indetyfikację przyłączenia trybu pracy HEADINT odpowiada styk 7 i 6 (XEARP).Narmalnie powinny być ze sobą zwarte.Jak tak jest (myślę że masz tu przerwę) to jedziesz dalej przez R2010 =100k ...po prostu sprawdzasz te dwie linie aż do UEMa.Musiał byś mieć faktycznie pecha jak by okazało sie że to ten chip leży choć nie koniecznie bo zdaje się że nie jest klejony.
    Pisałeś coś o schemacie ..jesli go niemasz to umieszczę go tu.

ftb
  • Poziom 12  
    Witam,
    jezeli chodzi o regulamin to mi nic do tego,ale schemacik by sie przydal.Bede wdziczny jak i inni uzytkownicy forum rowniez jezeli bedzie tu umieszczony.

<<<Pozdawiam>>>
  • Poziom 11  
    Na ta usterkę masz dwie możliwości:
    1 Wymienić upp- telefon nigdy nie wroci ci z tą usterką
    2 Zrobić "factory seting" z poziomu phoenixa- około 2% telefonów wraca z powrotem z taka sama usterką.
    Naprawiłem około 15 telefonów z taką usterka , na początku wymieniałem upp , a teraz robię "factory seting" i jest ok. Nie jestem w stanie wytłumaczyć dlaczego ale działa-chyba coś z oprogramowaniem nie tak.
  • Spec od GSM
    hymn..reset ma to załatwić...to ciekawe ja jeszcze ani razu na to nie trafiłem .zawsze (dwa trzy razy) było to złącze ale niech ktoś potwierdzi że w jego przypadku wystarczył reset..
  • Poziom 16  
    sprawa okazala sie prozaiczna,uszkodzone bylo gniazdo sluchawkowe