Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przerywacz maluch

seicodriver 12 May 2006 17:58 3188 2
    seicodriver
    Level 10  
    mam problem zastosowałem taki do simsona każdy wie co to jest chyba mam w nim 12V instalke i chce podłączyć ale jak mam to zrobić?podłączam tak: na przełącznik dostaje prąd i w zależności czy w prawo czy wlewo nacisne tam go podaje więc podłączam go pod P w a przerywaczu czyli wejście a wyjście biore z + takie oznaczenie i zamiast migać to świeci i nie mam pojęcia co jest nie tak może macie jakieś sugestie albo coś źle podłanczam prosze o pomoc z góry dziękuje przerywacz ma 3 wtyki P,L odraz + takie oznaczenia jeśli coś źle podłączam to prosze o jakiś mały schemacik

ps.przerywacz butelkowy nie ten nowy kwadratowy:D
    Mariopi
    Level 35  
    Nie ma prawa zadziałać - bo przerywacze bimetaliczne (a ten "butelkowy" do takich należy) są obliczone na ściśle określoną moc pobieraną przez żarówki kierunkowskazów. W Twoim przypadku zastosowania przerywacza od malucha moc pobierana przez żarówki simsona jest wielokrotnie mniejsza by grzejnik zdołał tak podgrzać bimetal by spowodować przełączenie - stąd kierunkowskazy palą się światłem ciągłym. W sumie jeżeli nie masz możliwości dostania oryginału - to może warto byłoby rozważyć zrobienie przerywacza w pełni elektronicznego np. na popularnym układzie NE555 i kluczującym tranzystorze mocy - co biorąc pod uwagę, że kierunkowskazy w motocyklach to zazwyczaj 2 X 5 W żarówka czyli 10W na stronę nie powinno być skomplikowane ani drogie w wykonaniu.
    W każdym razie żaden przerywacz samochodowy (nawet gotowce elektroniczne bez przeróbki) nie zadziała w motocyklu (motorowerze).
    Albercik 321
    Level 25  
    Witam.Powinno to byc podlaczone tak:
    L - do przelacznika kierunkowskazow
    P - lampka kontrolna kierunkowskazow
    + - "+" z zasilania
    Przerywacz w maluszku jest na moc 2 razy 21 wat + lampka kontrolana.Na przerywaczu powinno ci to pisac.No i napiecie jest 12V,a ty chyba masz o ile pamietam 6V.Sprawdz to.To,ze ci kierunkowskaz swieci caly czas moze byc spowodowane albo wlasnie napieciem,albo moca zarowek.