Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KRC-356D - problem

12 Maj 2006 22:02 2766 2
 • Poziom 22  
  Trafiło mi się takie radio ze spalonymi końcówkami mocy. Po podpięciu pod zasilanie zapala się tylko podświetlenie panela (podpinam się 12V pod pin 2 i 9, masa na pin 1). Ciekawy jest fakt że podpinając masę na ekran głowicy anteny podświetlenie panela gaśnie i po zdjęciu panela mruga czerwona dioda. Coś jest nie tak z zasilaniem, albo źle się wpinam. Masa radia z pierwszych oględzin wygląda jakby była odseparowana od pinu nr 1.

  Czy dysponuje ktoś schematem do tego radyjka? Przeszukałem cały internet i nic nie znalazłem poza jedną stroną, ale tam trzeba płacić za schemat :)
 • Poziom 43  
  Niestety nieraz trzeba zapłacić za schemat jak nie ma innego wyjścia, jest w Polsce kilka firm hanlujących schematami. Fachowiec często radzi sobie mając tylko aplikacje scalaków.

  A co do podłączenia to nie wiem jak liczyłeś że wyszły Ci takie numery pod które podłączałeś zasilania a błąd w podłączeniu z reguły uszkadza radio. W Kenwoodach nie ma wielkich niespodzianek ale bywa że kostka pasuje a układ ma nieco inny. Odsyłam na stronę kolegi Leszka.

  SławeK
 • Poziom 22  
  Opis złącza mam ze strony: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm Jest to jedyne złącze jakie znalazłem identyczne ze znajdującym się w radiu. Nie sądzę żeby to podłączenie było złe bo +12V wchodzi przez bezpiecznik i masa jest podłączona do anody diody zenera (12Voltowej). Radio dostałem uszkodzone i zabardzo nie zależy mi na jego uruchomieniu bo warte jest kikadziesiąt złotych, ale nie lubię jak coś mi leży zepsute :)


  KENWOOD
  KDC-7070R, KDC-5040R, KDC-4590R, KRC-958R, KRC-778R i inne z tamtych lat  styk Sygnał Kolor przewodu
  1 masa zasilania czarny
  2 + 12 V power czerwony
  3 ster. ant. autom. niebieski z białym paskiem
  4 - -
  5 głośnik RF+ szary
  6 głośnik RF- szary z czarnym paskiem
  7 głośnik LF- biały z czarnym paskiem
  8 głośnik LF+ biały
  9 + 12 V batt. żółty
  10 podświetlenie pomarańczowy
  11 tel mute brązowy
  12 EXT. AMPL. CONT różowy
  13 głośnik RR+ fioletowy
  14 głośnik RR- fioletowy z czarnym paskiem
  15 głośnik LR- zielony z czarnym paskiem
  16 głośnik LR+ zielony
  Numeracja umowna. Złącze na podstawie złącza oryginalnego Kenwood KDC-5040R i KDC-7070R. Pod złączem znajdu