Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka licznika rowerowego

12 Maj 2006 22:37 1608 4
  • Poziom 39  
    Kupiłem coś takiego . Wczoraj przyszło, założyłem - działa świetnie. DZisiaj w trakcie wycieczki licznik zaczął pokazywać dziwnie małe prędkości aż w końcu zamilkł (0.00). Podejrzewam że winna jest bateria.
    Zastanawiam się ile wytrzyma nowa bateria.

Czy ktoś z was przerabiał może licznik na taki "z kabelkiem"?
    Jak to wykonać (jak się za to zabrać).
  • Poziom 38  
    baterię chyba łatwo sprawdzić, bo wg opisu:
    - WSKAZANIE OBNIZONEGO NAPIĘCIA BATERII
    przeróbka może być nieco kłopotliwa ze względu na wymiary elektroniki, niektóre scalaki będą pewnie zalane klejem albo tylko jeden specjanie do tego licznika, schematu zero,żeby koszt przeróbki nie przewyższył ceny licznika.
  • Poziom 39  
    kiedyś widziałem na forum wypowiedź osoby która przerobiła licznik na przewodowy.

Licznik wskazuje obniżone napięcie baterii głównej od zasilania.
    W układzie jest jeszcze jedna od nadajnika - i to właśnie ona była winna (wymieniłem wczoraj).

Może ktoś jednak przerabiał już ten licznik.

W samym liczniku znajduje się antena (w postaci zwoju drutu). Zastanawiam się czy jezeliby zamiast anteny wstawić rezystor i na nim odkładać napięcie z obwodu nadajnika - czy miałoby to szanse działać?

EDIT:
    Podłaczyłem rezystor 47kohm do + zasilania licznika i do jedego z zacisków przeznaczonych dla anteny. Komutacja w takim obwodzie powodije że licznik pokazuje prędkość - więc jest ok.
    Pytanie - czy układ wytrzyma taką modyfikację?
  • Poziom 1  
    mrrudzin napisał:
    Kupiłem coś takiego . Wczoraj przyszło, założyłem - działa świetnie. DZisiaj w trakcie wycieczki licznik zaczął pokazywać dziwnie małe prędkości aż w końcu zamilkł (0.00). Podejrzewam że winna jest bateria.
    Zastanawiam się ile wytrzyma nowa bateria.

Czy ktoś z was przerabiał może licznik na taki "z kabelkiem"?
    Jak to wykonać (jak się za to zabrać).

Wlaśnie zastanawiam sie nad kupnem tego licznika i chciałbym sie dowiedzieć jak sie sprawuje ??, czy nie ma z nim problemów, no i jak długo wytrzymała Tobie ta bateria??
  • Poziom 39  
    wydaje mi się że miałem zbyt dużą odległość licznik - nadajnik. W efekcie często świrował lub nic nie pokazywał. Po przerobieniu na wersję "przewodową" przekręciłem na nim dobre 400 km i nie mam żadnych zastrzeżeń :)