Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie w SONY J70

03 Cze 2003 15:39 4985 51
  • Poziom 16  
    Padło mi ładowanie w w/w SONIAKU. Prawdopodobnie po podłączeniu ładowarki samochodowej. Wewnątrz nic nie widać podejrzanego. Nie ładuje również z sieci. Nie świeci środkowy klawisz ładowania.
    Proszę o pomoc.
    Dzięki!
  • Poziom 19  
    Witam.
    Sprawdź w aparacie przy gnieździe dioda 6,8V SMD-najczęściej pada.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    pierwsze sprawdx bezp. potem dopiero diode.... szkoda roboty jezeli to bezp. a mozna go sprawdzić bez problemu...
  • Poziom 11  
    ja raczej stawiam na diodę częsty przypadek
  • Poziom 13  
    sciągnij przednia budke i podłącz do ładowarki... weź pensete i zewrzyj bezp. -> jeżeli ładuje to jego wina, jeżeli nie to dioda obok... szkoda dodatkowej roboty....
  • Poziom 16  
    Bardzo Wam dziękuję! Naprawiłem!
    Pozdrawiam!
  • Poziom 19  
    Naprawiłeś , ale może byś się pochwalił co było
  • Spec od GSM
    to co pisali powyzej a co innego mogło byc?
  • Poziom 19  
    Nie pytałem z ciekawości tylko nawet w ramach rewnżu wypadałoby powiedzieć co i jak
    Pozdrawiam

• Poziom 29  
    tak z ciekawosci ?
    jak wyglada ta zenerka ?
    czy to ten element z piecioma stykami?

nie mam schematu takze pytam

czym ja zastapic lub gdzie kupic ?

mam taki problem, ze swieci sygnalizacja (ta lampka pod keyb) ale nie laduje.

czy ladowarka od j7 powinna dzialac?
  • Poziom 21  
    J7 od J70 różni się tylko obudową. Także ładowarka od j5 będzie pasowała...

• Poziom 29  
    no tak ale nadal nie wiem, ktora to ta zenerka bo bezpieznik zwarlem i nadal nic
  • Poziom 19  
    Witam.
    Wygląda jak tranzystor SMD obudowa 3 pin SOT23
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam!
    To moj pierwszy post na tym forum, wiec witam wszystkich baardzo serdecznie !!
    Panowie, mam ten sam problem tylko z J5. Ten bezpiecznik jest OK, tylko ta diodka mnie martwi. Ona ma trzy nozki, wiec jakbym chcial podlaczyc zwykla zenera 6,8 v, to jak mam to zrobic. Jak jest z ta polaryzacja? A moze w tej obudowie sa dwie diodki?
    Czekam na info w tej sprawie.

Pozdrawiam, MaciejKa
  • Poziom 18  
    Mam ten sam problem(j5).
    A moze juz naprawiłes to sie podziel inf. . Moze ktos posiada schemacik do CmdJ5 bo te serwisowki , ktore widzialem byly bez sensownego schematu , a zawieraly jedymie wskazowki w temacie budowy fona.
  • Poziom 16  
    Zwarłem bezpiecznik i działa. Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    gdzie dostac taka diode ,o ktorej mowa?
  • Poziom 18  
    witam ja zastosowalem dwie diody smd 6,8v ..dziala
    pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    a jak te dwie diody podlaczyc w miejsce jednej...prosze o instrukcje
  • Poziom 31  
    ..oj panowie, panowie...co wy tu robicie??/Moze odrobinka teorii by sie wam przydala zebyscie nie robili jak malpy(bez urazy) tego co wam napisza, powiedza, bez zrozumienia...'wloz pod lcd banana na 2 dni, bedziesz mial blue led"...do rzeczy.Ta dioda o ktorej mowa dziala w ten sposob, ze jesli przylozone do niej napiecie wzrosnie powyzej granicy na ktora dioda zostala zaprogramowana w procesie produkcji...wtedy dioda ta zaczyna nagle przewodzic prad...po prostu zachowuje sie jak zwarcie, a jak prad jest duzy-przepala sie na stale-zwierajac np. + ladowarki do masy...w owym sonym przez bezpiecznik, ktory czasem sie z tego powodu przepala.Jak chcecie naprawiac telefony-polecam troche podstawowej lektury!!!!Dioda taka ma dwa konce, zazwyczaj jest tak montowana ze anode ma na masie(minus), a katode( z kreska) na +...w tym sonym akurat ma 3 wyprowadzenia-taki typ obudowy, ale przy odrobinie pomyslunku sprawdzicie sobie miernikiem gdzie dochodzi + a gdzie _ z ladowarki....(masa, _, jest tez na ekranach...)
    Uff....
  • Poziom 11  
    Calineczka* napisał:
    ..oj panowie, panowie...co wy tu robicie??/Moze odrobinka teorii by się wam przydala zebyscie nie robili jak malpy(bez urazy) tego co wam napisza, powiedza, bez zrozumienia...'wloz pod lcd banana na 2 dni, bedziesz mial blue led"...do rzeczy.Ta dioda o ktorej mowa dziala w ten sposob, ze jesli przylozone do niej napiecie wzrosnie powyzej granicy na ktora dioda zostala zaprogramowana w procesie produkcji...wtedy dioda ta zaczyna nagle przewodzic prad...po prostu zachowuje się jak zwarcie, a jak prad jest duzy-przepala się na stale-zwierajac np. + ladowarki do masy...w owym sonym przez bezpiecznik, ktory czasem się z tego powodu przepala.Jak chcecie naprawiac telefony-polecam troche podstawowej lektury!!!!Dioda taka ma dwa konce, zazwyczaj jest tak montowana ze anode ma na masie(minus), a katode( z kreska) na +...w tym sonym akurat ma 3 wyprowadzenia-taki typ obudowy, ale przy odrobinie pomyslunku sprawdzicie sobie miernikiem gdzie dochodzi + a gdzie _ z ladowarki....(masa, _, jest tez na ekranach...)
    Uff....

z tym bananem to lekka przesada...nie wiem i dlatego pytam gdybym wiedzial to bym nie pytal nikt nie wie wszystkiego...njlatwiej jednak porownac do "malpy"-dla mnie typowe zarozumialstwo bo nikt nie wie wszystkiego...
  • Poziom 31  
    Dexter-sorry, nikogo nie chcialem urazic.Uwazam, ze mala przesada jest, ze teraz co 10m jest serwis telefonow komorkowych i zabieraja sie za to prawie wszyscy...a ta moze glupawa aluzja dotyczyla raczej glupich rad.Jesli Cie urazilem-i innych-przepraszam.Pisze tu po to, zeby Wam pomagac jesli potrafie, dlatego ten opis-wydaje mi sie ze w miare wyczerpujacy.Moze jak wiecej ludzi bedzie sie znalo na tym co robi, bedzie u nas lepiej...czego wszystkim zycze.Powodzenia Panowie...sluze swoja wiedza.Arek
  • Poziom 18  
    Pewnie masz racje ...ale wystarczy tylko nota katalogowa " jesli wiesz o co chodzi" i tu nie trzeba byc zbytnim magikiem w temacie. Jeszcze pragne powiedziec, iż te same diody (3pin) różnych producentów zazwyczaj mają inaczej rozłozone wyjscia badz elementy w struktorze.
    I ja w przeciwienstwie do ciebie choc próbuje pomoc ludziom w potrzebie, którzy nie maja zamiaru płacic za smieszna naprawe kolosalnej kasy.
    Podsumowujac zalaczam pdf-a. Tylko akurat złego producenta. Zeby dioda dzialala jak nalezy diode miedzy 2 a 3 powinnismy wstawic odwrotnie, poniewaz w telefonie na 3 jest +zasilania a na 2 jest masa lub jak kto woli nie wstawiac jej wcale (jezeli nie ladujemy telefonu w samochodzie). dioda 6,8v--zenerka
    To tyle pozdrawiam i zycze udanego leczenia dla fona..
    Jeszcze tak na koniec sobie "pomyslalem " ze ta dioda miedzy 2 a 3 to moze byc transil . Co o tym myslicie?? Wg mnie to ma sens..
  • Poziom 31  
    Troll....nie wszyscy potrafia czytac pdf-y, wyraznie to widac na tym forum.Dwa-nie zgodze sie, ze taka naprawa kosztuje kolosalna kase.Robisz z serwisow podlych kapitalistow, wyciagajacych od biednych uzytkownikow pieniadze.Czy pomyslales, ze kazdy kij ma dwa konce?U mnie w pracy jest tak naprawde dwoch serwisantow i ze czterech ludzi od sprzedazy...i dzieki temu ze ktos przyjdzie cos naprawic moga wyzywic rodziny, wyjezdzac na urlopy, kupowac sobie mniejsze badz wieksze sprawy za krocej lub dluzej odkladane pieniadze.I czasem nawet klinci wyrazaja slowa uznania, podziwu dla naszej/ich pracy, choc jako narod lubimy narzekac....przemysl to sobie.Pozdrawiam serdecznie...Arek
    p.s.czasem trudno zbojkotowac lekarza...
  • Poziom 18  
    Kolego mylisz chyba cel tego forum .My tu nie mamy ochoty zachecac ludzi do kierowania sie do "serwisu" jezeli napotkaja jakikolwiek problem.Forum to jak zreszta inne podobne powinno stymulowac do myslenia podczas danego problemu. Powinno także służyć wymianie informacji i doświadczenia.
    Z Twojej powyższej wypowiedzi wnioskuje iz pracujesz w "niedowartosciowanym " serwisię "moze nawet GSM" gdzie ludzie płacą głównie za niewiedze. Wiec może mi powiesz ile kosztuje taka dioda ??
    Jak nie wiesz... to ja ci powiem, dioda SMD zenera w cenach hurtowych ( no bo jaki serwis kupuje na sztuki) kosztuje około 5-6 groszy netto . A jak myslisz za naprawe ile mozna zapłacic ? Powiem ci serwis sobie policzył 50 zł. Wiem ze kazdy chce zyc ale chyba jakies granice zdrowego rozsadku jeszcze w naszym Państwie obowiązuja. I co ty na to??
    A poniżej to chyba mylisz fakty. Nie serwis zazwyczaj utrzymuje firme tylko działy sprzedazy badz marketingu.

[quote="Calineczka*"]U mnie w pracy jest tak naprawde dwoch serwisantow i ze czterech ludzi od sprzedazy...i dzieki temu ze ktos przyjdzie cos naprawic moga wyzywic rodziny, wyjezdzac na urlopy, kupowac sobie mniejsze badz wieksze sprawy za krocej lub dluzej odkladane pieniadze.I czasem nawet klinci wyrazaja slowa uznania, podziwu dla naszej/ich pracy, choc jako narod lubimy narzekac....przemysl to sobie.Pozdrawiam serdecznie...Arek
    quote]

Podsumowujac , mysle ze zwyczajnie sie użalasz nad soba i o ile pracujesz w serwisie GSM To widac po twoich wypowiedziach ,ze nie jestes skory do pomocy . Zachowujesz sie bardziej jak tzw " pies ogrodnika" bez obrazy oczywiscie.
    To chyba wszystko w temacie . Ten co bedzie chcial naprawic fona samodzielnie bo brak mu kasy z " kieszonkowego" bedzie w stanie go naprawic sam a ten co ma kase, kupi se nowego, badz da sie naciagnac za swoja niewiedze serwisowi.
    Na naprawie moi znajomi zaoszczedzili kase, a ja zyskalem doświadczenie w temacie , ktorym sie niezwłocznie podzieliłem z potrzebujacymi:)
    pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Ohoho, kolego-troszke chyba przesadziles z ta analiza psychologiczna dotyczaca mojej osoby i mojej sytuacji zyciowej.Badz ostrozny w wyrazaniu swoich opinii na temat innych-moze to miec rozne nastepstwa.I nie szukaj miedzy wierszami.Zakoncze chyba tu polemike na temat diody zenera w Sonym, bo widze ze zrobila sie bitwa na doswiadczenie i madrosc zyciowa.Miej swoj sposob na zycie i pozwol miec go innym.Nie probuje Ci udowodnic ze jestes madrzejszy czy glupszy...Choc podsumowujac mnie tak, a nie inaczej juz wystawiles sobie opinie.Tylko nie wiem czy to rozumiesz.Nadajemy chyba na innej fali...badz laskaw kolego nie adresowac juz wiecej zadnych wypowiedzi pod moim adresem-z dyskusji z Toba nie wnosze chyba nic pozytywnego.Tak wiec nie do zobaczenia......milego zycia!Arek.... :bye:
  • Poziom 18  
    A tak na koniec powiedz czy to aby twoje posty nie obrazaja innych uzytkownikow forum porównujac ich do " małpy". Wiem moze miektore rady sa i lekko stukniete ale coż jezeli człowiek nie moze sam sobie poradzic to kazda brzytwa ratunku jest dobra byle prowadziła do sukcesu.
    Jeżeli Cię uraziłem swym ostatnim postem to serdecznie Cie przepraszam, nie to mialem na celu i może faktycznie rozmowa poszła troszeczke w złym kierunku a nerwy pusciły.
    Pozdrawiam i życzę udanego weekendu:)
    Tomek.
  • Poziom 11  
    u mnie zepsuł się bezpiecznik. dzięki za pomoc!
  • Spec od GSM
    mam pytanie do Troll26 jak jestes chory idziesz do lekarza czy sam sie leczysz? Panowie bez jaj usługi sa najdroższym produktem w każdej zdrowej gospodarce i nie ma co porównywac ile kosztuje zenerka a ile naprawa, bo masz racje 40-50zł tylko jak zasilacz siądzie i też nie ładuje to naprawa tez tyle kosztuje wiec raz jest mniej raz wiecej roboty. Poza tym zawsze mozna zaniesc do autoryzowanego serwisu za 300zł pewnie chłopcy to machną.
    Niestety czasy w których kazdy sam naprawiał sobie wszystko mineły, bo zeby naprawic samochod nie wystarczy przecinak, młotek i klucz trzynastka lecz trzebaby troche zainwestowac w sprzet diagnostyczny, podnosniki i inne maszyny co staje sie nieopłacalne i lepiej powierzyc swoje auto w rece specjalistów. Na dzien dzisiejszy w branzy gsm jest problem tego typu co opisuje Calineczka* - co 10m serwis gsm ale o wiedzy specjalistów z programu Usterka - patrz TVN wiec ktos posiada jakas tam wiedze czasami rzeczywiscie lepiej samemu spróbowac. Powiem tylko tyle jak to mawiał jeden z moich wykładowców wywalajac goscia z sali za sciaganie gadanie czy za to ze mu skarpeta sie zsuneła - nalezy mierzyc siły na zamiary - life is brutal sorry bardzo . /dodawał jeszcze WYPAD! ale musiałem to urwac bo by sie nie kleiło hehe/
  • Poziom 18  
    Tak na koniec zadam jeszcze jaz pytanie ...Po co jes to forum???
    ma sluzyc reklamie serwisow i propagowaniu bezmyslnej glupoty i lasowaniu sie mozgów ?? czy pomocy i edukacji tych co chca czegos wiecej.
    Jak mawial moj dawny wykładowca od elektroniki
    " nawet małpa zlozy uklad ktory jako tako bedzie dzialac jezeli da sie jej potrzebne elementy..." dalej nie pamietam dawno bylo
    Co do serwisow to fakt namnozylo sie tego ostatnio a ich kompetencje ( tak jak w naszym rzadzie..)
    Dlatego uwazam, ze jezeli czlowiek znalazl to forum i zadal pytanie to czemu mu nie pomoc?? przeciez ta naprawa jest smieszna, do innych bardziej zaawansowanych pewnie nikt nie bedzie sie zabieral.
    Pomysl gdybysmy wszyscy polegali na innych ( serwisach) to co by sie stalo z nasza tzw. mysla techniczna Pewnie z biegiem czasu stalibysmy sie pacholkami niezdolnymi do samodzielnego myslenia i wyciagania konstruktywnych wnioskow i co wtedy ??
    Zostanie tylko stereotyp Polak.. to zlodziej i kombinator, czlowiek zawistny wrogo patrzacy na sukcesy innych ludzi.
    EEEE tam szkoda slow
    Milego dnia wszystkim
    pozdrawiam .