Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka WHIRPOOL AWM 875 czasem nie wylewa wody

osachorzow 13 Maj 2006 12:34 1621 7
  • #1 13 Maj 2006 12:34
    osachorzow
    Poziom 10  

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z tą pralką. Coraz częściej nie wylewa wody, na programatorze przeskakuje płukanie leci dalej i kończy program. W efekcie w pralce stoi woda i trzba włączać samo płukanie aż zaskoczy, nieraz za 10 razem :/ gdzie szukać usterki? z góry wielkie dzięki za pomoc :)

• #2 13 Maj 2006 12:55
    staszekf
    Poziom 32  

Silnik pompy do wymiany,koszt około35zł.

• #3 13 Maj 2006 15:02
    osachorzow
    Poziom 10  

dzięki za chęć pomocy ale to nie silnik. Sprawdziłem i po podłączeniu pod 230V działa normalnie. Pralka jakby nie potrafi go jednak uruchomić... słychać jak próbuje się ruszyć ale nie udaje mu się :/

• #4 13 Maj 2006 19:58
    eeban
    Specjalista AGD

osachorzow napisał:
    dzięki za chęć pomocy ale to nie silnik. Sprawdziłem i po podłączeniu pod 230V działa normalnie. Pralka jakby nie potrafi go jednak uruchomić... słychać jak próbuje się ruszyć ale nie udaje mu się :/

I właśnie dlatego należy go wymienić:!::!::!::!::!::!::!::!::!:

• #5 13 Maj 2006 20:01
    staszekf
    Poziom 32  

I w tym problem bez obciążenia bedzie się krecił jednak podczs obrotów bedzie szarpał i zrywał co oznacza że do jego wnętrza dostał się kamień i pod obciązeniem nie będzie mógł wylać wszystkiej wody albo wogóle nie ruszy ...Wczasie wylewania wody będzie słyszalny charakterystyczny trzask jest to sygnał do jego wymiany.

• #6 13 Maj 2006 23:24
    osachorzow
    Poziom 10  

ok... przkonaliście mnie ;) wielkie dzięki za pomoc!

Powiedzcie mi jeszcze gdzie ja taki silnik kupie? tylko w serwisie whirpool'a czy w inych sklepach też szukać? może znacie jakiś punkt na Górnym Śląsku gdzie takie cudo dostane?

• #7 13 Maj 2006 23:36
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Ułańska 16 :wink:

Weź starą pompę może sprzedadzą Ci sam silnik. Silnik do PLASETA można bezproblemu kupić, a w większości pomp tej firmy był ten sam silnik :?

• #8 21 Maj 2006 11:47
    osachorzow
    Poziom 10  

wielkie dzięki za pomoc! to faktycznie była pompa. Pralka pracuje już normalnie! udało mi się kupić sam silnik i to przypadkiem znalazłem sklep na 1-go maja ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME