Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CK-20S20 BT Problem załatwiony

Przemcio 13 May 2006 22:14 1335 3
e-mierniki
    Przemcio
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Panowie, pytanie o typ chassis w tym modelu bo podobno to jest SCT-11D ale coś mi sie to nie zgadza bo u mnie jest TDA8842 i pion na TDA8356.
    Coś mi poszło z wysokiego chyba bo głos mam a ne ekranie jest tylko kreska na górze ekranu.
    Oba te układy na szybko wymieniłem ale wszystko jest bez zmian.

Pozdr
    Przemo
  • e-mierniki
  • Helpful post
    spenser
    Level 12  
    Jest to chassis S15 -spróbuj podstawić pamięć
  • e-mierniki
    marcin_211
    Level 24  
    Witam.
    To teraz ,,nie na szybko,, sprawdż pion-nie tylko układ.
    Powodzenia
    Przemcio
    VIP Meritorious for electroda.pl
    spenser to jest własnie dokładnie to! Dzięki!

Wracając do tematu.
    Napięciowo wszystko rzekomo jest ok. z jednym małym wyjątkiem albo może pytaniami o napięcia, których nie mam na schemacie.
    Klasycznie ABL mierzone na wyprowadzeniu trasformatora WN - mam ok. 9V i nigdy nie wiem czy to jest prawidłowo czy nie ( muszę zobaczyć jaki impuls sie tam pojawia) oraz jakie napiecie odblokowuje wzmacniacz wizji TDA 6107 na n.5 ? Mam ok. 2V a wg. datascheet`u od tego układu max jest 6V.
    Muszę to wszystko jeszcze raz posprawdzać - słuszna uwaga - nie na szybko :D.

Dzięki i pozdrawiam
    Przemo

Ok.
    Idąc za radą obmierzyłem sobie to wszystko jeszcze raz ze spokojem i kurczowo uczepiłem się implulsu, który miał przyjść na n.41 lotniskowca TDA 8842 wg schematu do złudzenia przypominający SandCastle a w rzeczywistości podobny do dwóch trójkątnych pagórków. Może to odblokuje mi w końcu zablokowane katody.
    Po różnych takich tam z podstawką kineskopu itd.bez rezultatu wpadłem na sztański pomysł pomiaru napięcia na katodach kineskopu wiszacych w powietrzu.
    UWAGA !!!
    To podobnie jak żarówka jest to metoda oparta na doświadczeniu serwisowym stosowana przez niedoszłych samobójców i likwidatorów wszelkiego typu przyrządów pomiarowych. Nie radzę tego stosować na co dzień.
    W każdym razie co niektórzy pewnie wiedzą, że w czasie pracy na katodzie wiszącej "w powietrzu" gromadzi się ładunek, który osiąga wartość ponad 160V i można go sobie zmierzyć. Katoda jest wtedy z wiadomych przyczyn "zatkana" a po dotknięciu sondą ( końcówką przyrządu) potrafi się lekko rozjaśnić w kolorze przynależnym do katody.
    Otóż i wyniki pomiaru:
    G 155V , B 156V , R 34V !!
    Żaden automat nie jest chyba tego w stanie zbalansować ale w tej sytuacji podłączony wzmacniacz wizji TDA 6107 podawał na wszystkie katody swoje 175V zasilania skutecznie je blokując.
    Więcej pytań chyba nie ma jeżeli chodzi o ten sprzęt i przypadek.
    Ewidentnie "trafiony" kineskop śmiercią nagłą jak to "cienka szyjka" ma w zwyczaju.
    Żeby było ciekawiej podłączyłem byle jaki testowy kineskop od 14-tki byle rezystancja cewek pasowała i TV pokazał całkiem przyzwoity obrazek.

Reasumując - następny sprzęt w dobie plastiku, który zamiast wrócić do Klienta wyląduje w śmietniku.

Pozdrawiam
    Przemo