Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZI61 - zmywarka nie pobiera wody, ale buczy...

14 Maj 2006 01:33 30043 5
 • Poziom 10  
  Witam,
  Moja domowa zmywarka Amica ZI61 buczy, ale nie pobiera wody. Sprawdziłem elektrozawór, do którego dochodzi woda z sieci wodociągowej i na zaciskach nie ma napięcia. Sam elektrozawór przetestowałem, jest dobry.
  Jakieś porady? Nigdzie nie mogę znaleźć schematu do tego starocia.
  Dziękuję,
  Marek
 • Poziom 18  
  Witam
  Kiedyś w zmywarce Ariston miałem podobny przypadek W podstawie zmywarki zebrało się trochę wody i czujnik wilgoci zablokował całą pracę, pozostawiając tylko włączoną pompę, która wylewa wodę (stąd te buczenie ) Nie wiem jak jest u Ciebie to zrobione, ale u mnie czujnik wilgoci to nic innego jak pływaczek wykonany ze styropianu sprzężony z mikro-wyłącznikiem
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Jeżeli nie ma napięcia na elektrozaworze to według mnie masz uszkodzone przewód który leci w wiązce w drzwiach w dolnej ich części musisz rozerwać tą płaską izolację i tam sie przyjżeć każdemu pokolei.
 • Poziom 12  
  Czy ty czasem nie masz na wężu doprowadzającym wodę zaworu aqua stop? Może tam trzeba szukać przyczyny. Jest on umiejscowiony przeważnie u nasady węża przy ujęciu wody (takie duże zgrubienie).
 • Poziom 10  
  Może trzeba sprawdzic elektrozawór. W bardzo nielicznych okolicznosciach mozna sie spotkac z tym, ze elektrozawor nie puszcza wody i buczy.
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Okazało się, że rację miał :arrow: 80arturr. Jeden przewód był przetarty, udało mi się własnoręcznie naprawić, choć wezwany wcześniej fachowiec (rodem z programu usterka) powiedział, że na 100% programator. Zamówił już taki nawet za 200zł. Niestety nie będzie miał okazji go zamontować. Dziękuję wszystkim za pomoc, a w szczególności :arrow: 80arturr.