Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZI61 - zmywarka nie pobiera wody, ale buczy...

elmacop 14 Maj 2006 01:33 27613 5
  • #1 14 Maj 2006 01:33
    elmacop
    Poziom 10  

Witam,
    Moja domowa zmywarka Amica ZI61 buczy, ale nie pobiera wody. Sprawdziłem elektrozawór, do którego dochodzi woda z sieci wodociągowej i na zaciskach nie ma napięcia. Sam elektrozawór przetestowałem, jest dobry.
    Jakieś porady? Nigdzie nie mogę znaleźć schematu do tego starocia.
    Dziękuję,
    Marek

2 5
  • #2 14 Maj 2006 07:47
    Kobra
    Poziom 17  

Witam
    Kiedyś w zmywarce Ariston miałem podobny przypadek W podstawie zmywarki zebrało się trochę wody i czujnik wilgoci zablokował całą pracę, pozostawiając tylko włączoną pompę, która wylewa wodę (stąd te buczenie ) Nie wiem jak jest u Ciebie to zrobione, ale u mnie czujnik wilgoci to nic innego jak pływaczek wykonany ze styropianu sprzężony z mikro-wyłącznikiem
    Pozdrawiam

5
  • Pomocny post
    #3 15 Maj 2006 20:56
    80arturr
    Poziom 18  

Jeżeli nie ma napięcia na elektrozaworze to według mnie masz uszkodzone przewód który leci w wiązce w drzwiach w dolnej ich części musisz rozerwać tą płaską izolację i tam sie przyjżeć każdemu pokolei.

4
  • #4 16 Maj 2006 02:28
    mmmrkl
    Poziom 12  

Czy ty czasem nie masz na wężu doprowadzającym wodę zaworu aqua stop? Może tam trzeba szukać przyczyny. Jest on umiejscowiony przeważnie u nasady węża przy ujęciu wody (takie duże zgrubienie).

2
  • #5 16 Maj 2006 20:02
    FoncMoler
    Poziom 10  

Może trzeba sprawdzic elektrozawór. W bardzo nielicznych okolicznosciach mozna sie spotkac z tym, ze elektrozawor nie puszcza wody i buczy.
    Pozdrawiam

2
  • #6 10 Cze 2006 11:49
    elmacop
    Poziom 10  

Okazało się, że rację miał :arrow: 80arturr. Jeden przewód był przetarty, udało mi się własnoręcznie naprawić, choć wezwany wcześniej fachowiec (rodem z programu usterka) powiedział, że na 100% programator. Zamówił już taki nawet za 200zł. Niestety nie będzie miał okazji go zamontować. Dziękuję wszystkim za pomoc, a w szczególności :arrow: 80arturr.

0