Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CLARION Z PEUGEOTA 406 2001r.

14 Maj 2006 14:53 2008 3
  • Poziom 10  
    witam jestem posiadaczem owego clariona radyjko jest seryjne nie posiada żadnych bajerów (oprócz tego że jest połączone z jojstickiem przy kierownicy i wyświetlaczem na pulpicie, samo radio nie posiada żadnego wyświetlacza) do sedna chce podłaczyć sobie wzmaczniacz mam odpowiednią wtyczkę to jest coś w sstylu "iso" uniwersalna ale słyszałem że wyjście w radiu nie działa poprostu seryjnie nie jest połączone z jakąś płytka (takie newsy usłyszałem w warsztacie car audio BARTEX w Łodzi i zastanawiam się czy mają racje proponowali mi zrobienie tego za 100 zł nie wiem czy nieździerają nieważne sprawdze to sobie czy jest tak faktycznie a jeśli już tak jest i ktoś coś takeigo robił proszę o jakąkolwiek pomoc )
    druga sprawa to zagadkowy oddtwarzacz CD w tym radiu (nie czyta wszystkich płyt zwłaszcza nagranych na kompie a już nagranych szybszą prędkością wyższą niż 16X to już wogóle zdarza się że raz na 10 prób załapie a i po wyczyszczeniu lasera spirytusem i wacikiem do ucha a wcześniej przedmuchałem wszystko suszarką (płyty czyszczącej nawet nie ruszał a wogole cd nie działało rok czasu przed tym odkąd mam ten samochód ) no i po tym czyszczeniu wszystko niby działało ale przez 2 godziny i spowrotem wróciło do stanu poprzedniego (w radiu raczej nie ma już żadnego kurzu czy pyłu) co jest przyczyna?
    nie wiem jeszcze czy się ten zabieg opłaca bo słyszałem że są juz radia kompatybilne z tymi jojstikami i wyświetlaczami a prawdopodobna naprawa niby też może okazać się kosztowna w sumie to podoba mi się dżwięk tego seryjnego radyjka i raczej wolał bym niczego nie zmieniać ale to bedzie zależało od kogoś mądrzejszego odemnie proszę o pomoc :cry:
  • Poziom 10  
    Odniosę sie tylko do metody czyszczenia lasera - powinno używać sie tylko alkoholu izopropylowego i przedmuchać sprężonym powietrzem innych metod nie polecam.
  • Poziom 43  
    A ja do początku postu. Żaden serwis nie lubi klientów "mądrzejszych" i oszczędniejszych. ;)
    I choć nie wiem o który model radia chodzi bo w tym aucie było kilka to napewno nie miały one ani wejść liniowych ani wyjść na wzmacniacz jak inne radia OEM dedykowane do konkretnych aut. Owszem są wzmacniacze z funkcją boostera które można podłączyć do wyjść głośnikowych radia czyli praktycznie do każdego radia i są adaptery które podłącza się do wyjść głośnikowych a potem do typowego wzmacniacza. A można także przerobić radio by takie wyjście sygnału dorobić. Ceny są umowne i zależne od fachowca ale nie zawsze idą w parze z jakością takiej przeróbki.

SławeK
  • Poziom 10  
    spoko co do czyszczenia ok zgadzam się nie wiedziałem jak to zrobić ale brzmi profesjonalnie i chyba zaniose do jakiegoś warsztatu spoko jak ma pomoc to ok co do wyjścia to kabelki juz pociągnołem i wszystko podłaczyłem czekam tylko do wtorku na kumpla wrzóce sobie ijniniti monobloka i magnata xtc1200 (spoko wymiecie mi wszystko z pługa hehe)a jak nie bedzie aktywne to wyjscie to sie wku..ie bo bede musiał poprawić po francuzach hehe i we wtorek poprosze was jeszcze raz o pomoc co do tej przeróbki tego wyjścia na sooboofer czy tam wzmacniacz jak pisałem
    ps co do tej firmy car audio to troche sie zraziłem bo jak zwykle wszedłem i i udawałem blondynkę że chce żeby mi "spoko umca umca było " heheh i troche mi głupot gadali i nie wiem czy oni też symulują czy tak sie znają ... hehe ale pozdrawiam

Tak fachowość jaka składnia Twojego posta. <SławeK>