Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Pioneer SX-205RDS - awaria transformatora.

14 Maj 2006 15:54 2948 10
  • Poziom 17  
    Witam.
    Amplituner dostał trochę w kość i spaliło sie chyba uzwojenie pierwotne. Transformator ma oznaczenie ATS7121.
    Prośba: czy ma ktos schemat, z którego można odczytać napięcia wtórne tego transformatora? Kupno nowego nie wchodzi raczej w grę (400pln...).
    Może ma ktoś ten model i mógłby zmierzyc te napięcia?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Jeśli się nie ma danych trafa to napięcie można wyliczyć mniej więcej z kondensatorów filtrujących.Od tej wartości napięcia na jakie one są należy odjąć jakieś 20% to wyjdzie nam w przybliżeniu napięcie zasilające (oczywiście po odfiltrowaniu :)).
  • Poziom 15  
    Witam zakupiłem taki amplituner i okazało się że uzwojenie pierwotne jest uszkodzone , trafo jest solidnie złożone i pospawane więc ponowne jego złożenie nie wchodzi w grę umieszczam schemat połączeń uzwojeń WTÓRNYCH ponieważ nigdzie tego nie idzie dostać . Ja swój transformator mam w częściach ale tym sposobem obliczyłem napięcia i moc transformatora oto zdjęcie

Amplituner Pioneer SX-205RDS - awaria transformatora.

uzwojenie jest nawinięte drutem:

2x24V drut 0,8mm czyli 1A
    2x12V drut 0.4 mm czyli 0,4A
    1x3V drut 0.3 mm czyli 0,15A
  • Serwisant
    Takie trafa rozcina się i przewija .Sa ludzie w Łodzi,którzy to robią za kilkadziesiąt zł.
  • Poziom 18  
    A masz pewność, że nie spalił się bezpiecznik termiczny? One właśnie po to są, aby zabezpieczyć uzwojenie pierwotne przez spaleniem.
  • Serwisant
    Najprawdopodobniej przerwał wskutek przegrzania.Z tym,ze ciężko się dostać do niego.Lepiej by zrobił to profi.
  • Poziom 15  
    Nie ma bezpiecznika termicznego , a do uzwojenia pierwotnego nie da się dostać ,ponieważ transformator jest SEPAROWANY plastikiem ,nie ma przejścia na cewce pierwotnego . miałem w domu toroida 200W 2x24V ,z tego spalonego przełożyłem drut wtórnego na toroida i obliczyłem napięcie , wzmacniacz się włączył wszystkie funkcje działają ale brakuje głosu ???widać że ktoś wymieniał układ 4558 przedwzmacniacz podmieniłem i nic , wymieniłem również TC9164AN i dalej nie ma dźwięku
  • Serwisant
    TC9164 jest pracującym na początku układu przełącznikiem wejść.Spróbuj zdobyć schemat.Sprawdź chociaż zasilanie stopni mocy ok.40-paru V w plusie i w minusie.
  • Specjalista AGD
    Nie spotkałem zachodniego trafa żeby nie było w środku bezpiecznika termicznego a od nowego roku trafiły mi się już 3 podobne trafa i zawsze był uszkodzony bezpiecznik termiczny. Daj zdjęcie tego trafa tak aby było widać podłączenie uzwojeń do przewodów (wystarczy strona pierwotna) chyba że widać że przypalona izolacja na trafie.
  • Poziom 15  
    W końcu po 2 latach wzmacniacz doczekał się uruchomienia teraz ma na pokładzie transformator toroidalny 200W (innego nie miałem pod ręką) wzmacniacz normalnie się włączał ale nie było dźwięku, okazało się że pomyliłem uzwojenia 2x24V z 2x12V zamieniłem miejscami całkiem przypadkiem na szczęście nic się nie wypaliło . (schemat który umieściłem wyżej jest ok ) , błąd w sztuce .