Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia-podłączenie elektrycznych szyb.

14 Maj 2006 16:43 4670 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Kupiłem na Allegro komplet elektrycznych szyb do Fabii na przód. Mam przełączniki sterowania szybami no i same szyby ale nie wiem jak to wszystko podłączyć. Słyszałem różne opinie na temat modułu komfortu w Fabii, jedni mówią że jest niezbędny do tego, a inni że nie.
    Widziałem na Allegro sterowniki do szyb elektrycznych, czy one mogą zastąpić moduł komfortu(chodzi mi o to aby szyba nie obcięła komuś palców i żeby silniki się wyłączały po jej domknięciu).

Dziękuję i pozdrawiam.
  • Spec od samochodów
    Jeśli chcesz mieć działające to musisz mieć moduł konfortu o ile kupiłeś orginalne elektryczne szyby.
  • Poziom 10  
    Witam.

Oczywiście że szyby są oryginalne, ale dalej nie rozumiem do czego jest tak bardzo niezbędny ten moduł.
    Wiem że te sterowniki do szyb z Allegro należy włączyć w obwody silników tak aby kontrolowały jaki jest pobierany przez nie prąd i w razie np. napotkania jakiejś przeszkody (np. ręka) gdy wzrasta prąd pobierany przez silnik odciąć zasilanie i zatrzymać szybę.
    Chyba taka jest ich zasada działania, ale nie jestem pewien no i nie wiem jak i gdzie do tych silników to podłączyć.

Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    diag napisał:
    Jeśli chcesz mieć działające to musisz mieć moduł konfortu o ile kupiłeś orginalne elektryczne szyby.

Moze nie musi, ale powinien, no chyba, ze zrobi sobie sam uklad elektroniczny odpowiadajacy za logike sterowania. :-)