Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multi Panel Przedni do Komputera

14 Maj 2006 17:29 8989 7
  • Poziom 10  
    Posiadam Multi panel do pc, i nie wiem jak go zamontować, jak ktoś miał z tym do czynienia proszę o rady.
    Pozdrawiam
    oto widok tegoż panela.
    Multi Panel Przedni do Komputera
    Moderowany przez TONI_2003:

:arrow: Kliknij aby powiększyć :!:
    Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej!
    Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich, a przynajmniej powinno być!
    Choć jakoś nie mogę się przekonać do tego obserwując co poniektórych!
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 10  
    Dokładnie chodzi mi o opis podłączenia panela do pc, jestem zielony i chciałbym "czarno na białym"a, w wskazanym poście nie ma dokładnego opisu!.Proszę o pomoc.
  • Poziom 16  
    We wskazanym poście jest jasno napisane, że panel współpracuje bezproblemowo tylko z niektórymi płytami gł. W pozostałych przypadkach trzeba kombinować samemu z podłączeniem.
    Jak można Ci pomóc kiedy nawet model swojej płyty ukrywasz w tajemnicy?
  • Poziom 10  
    Przepraszam, moja płyta to: MSI 845 PRO4(MS-6391)(5PCI,1AGP,1CNR,3DIMM,AUDIO)
  • Poziom 2  
    mam podobny panel i podłączałem go dziś w poprzednim topicu o takim panelu było duzo wyjaśnione wiec moze uda mi sie tobie pomóc
    zapewne od tego panelu odchodzą kable
    zółty - jedno gniazdo usb i "którys" czytniki kart
    biały - jedno gniazdo usb i "którys" czytniki kart
    czarny - firewire
    niebieski - audio out (mikrofon słuchawki)
    żółty (4pinowy chudy taki) - video in
    czarny (4 pinowy chudy taki) - aux in

no to tak żółty i biały (gróbe 8 pinowe ) podłaczamy pod usb na płycie zauważ ze jak patrzysz na te wtyczki to mają one 2 razy po 5 dziurek ale po jednej stronie niema 2 kabelków. i licząc od tej strony kolejne kabelki to są

uziemienie
    data + (usb+)
    data - (usb-)
    VCC (zasilanie 5V)

teraz pasuje ci wpiąć te wtyczki lecz zacznij od przeczytania ksiązki która została dołączona do płyty głównej. tam będziesz miał napisane na których pinach (bolcach) masz odpowiednio uziemienie itp. na płycie. ale jakoż ze masz płyte MSI (tez mam płyte msi) mozna wnioskować ze wszystko jest w jednym standarcie.
    Gniazdo usb na płycie wygląda tak ze masz 9 bolców (miejsca jak na 10, jeden rząd 5 i jeden 4) wiec żółtą i białą wtyczke wpinasz tak zeby nie parzysty bolec był wpięty do dziurki bez kabla (jest tylko jedna kąbinacja zeby był ten warunek spełniony) i powinienes miec podpiete teraz czytniki i usb.

czarną wtyczke (4pinową) wpinasz na płycie głowne w gniazdo do którego podbinasz kablek od cd i jest to aux in.

niebieska wtyczka pasuje tylko w jedno miejsce (powinno być ono zaraz koło wtyczki gdzie wpiołes czarną wtyczke 4 pinową) i da sie ją wpiąć tylko w jeden sposób.

zółta wtyczka cztero pinowa jest podpinana na karte graficzną i tam musisz odnaleźć wejśc ja osobiscie nie mam wiec nie pomoge.

fire wire też niemam wiec nie jestem wstanie sie wypowiedzieć ale przy pomocy miernika mozna wszystko rozpoznąć.

to by było tyle. tak podpięty u mnie panel prawie działa i został wykryty automatycznie przez komputer. czemu prawie bo nie działa mi tylko wejście na mikrofon i słuchawki i tu mam pytanie do was.
    mam karte muzyczną z integrowaną z płytą główną (model msi K9N NEO F) karta muzyczna wykryw jesli jest coś podpiętego do jej gniazd i własnie sie obawiam ze gniazda na panelu przednim nie mają doprowadzonych kabli odpowiadających za wykrywanie i muzyczna karta nawet nie wysyła tam sygnału jest nie wie ze coś tam jest podpięte.

pozdrawiam

co sądzicie o mojej teori. ?
  • Poziom 10  
    Witam mam płytę gigabyte ga-k8n- sli nie mam gdzie wetknać niebieskiej wtyczki. Mam jakieś wejście tzn. nie ma tam żadnego plastiku na zewnatrz napisane jest f_audio i są wetknięte tam 2 zworki. Nie mam też wejścia fire wire i wideo. Czy da się to jakoś zrobic? Proszę o odpowiedź