Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Philisp 105s - synchronizacja pionowa

Sajmon.bts 14 Maj 2006 17:58 890 6
  • #1 14 Maj 2006 17:58
    Sajmon.bts
    Poziom 2  

Mam Philipsa 105s siada mu synchronizacja pionowa.Ponoc jest to normalka w tego typy monitorach.Prawdopodobnie przyczyną jest zimny lut ale gdzie i jak go szukać?. Jeśli miał ktos z takim problemem styczność prosze o rade. Z góry dziekuje.

• #2 16 Maj 2006 09:12
    Bogusław Gazda
    Poziom 26  

Jeśli brak doświadczenia i podstaw to problem przekaz elektronikom

• #3 16 Maj 2006 11:32
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Bogusław Gazda - każdy kiedyś zaczynał.

Kolego Sajmon.bts Napisz w czym dokładnie jest problem.
    Pion - to będzie układ scalony na radiatorze (stojący w 1 rzędowej obudowie).
    Pozdrawiam.

• #4 19 Maj 2006 00:29
    Sajmon.bts
    Poziom 2  

No coz widze ze chyba nie poradze sobie sam z tym problemem :) jezeli wchodza w to uklady scalone to nie mam szans :/ myslalem ,ze problem jest az tak banalny ze zwykly "Kowalski" moglby sie z tym uporac. Ale dziekuje serdecznie za odpowiedz.Pozdrawiam Sajmon.

Dodano po 8 [minuty]:

A jezeli chodzi o problem to juz go przedstawiam.W momencie kiedy monitor jest jeszcze zimny to obraz na monitorze ma zwezone pole po obu stronach lewej i prawej ekranu.Po jakis 5-7 minutach sam wraca do normalnosci i jest juz ok az go nie wylacze. Aha i reaguje w momencie jak jest zimny i obraz jest pomniejszony o te dwa ciemne pola po bokach na lekkie uderzenia obojetnie z ktorej strony :) Jesli jest ktos w stanie mi cos doradzic chetnie sprobuje:) Monitora mi nie zal wiec jest okazja sie czegos nauczyc :) Pozdrawiam.

• #5 19 Maj 2006 07:31
    NIKANDER
    Poziom 11  

Witam.
    Musisz przedewszystkim zdiąć tą blachę która przykrywa płytę główną monitora. Przy trafopowielaczu masz radiator który schodzi do dołu płyty. posprawdzaj wszystkie luty w okolicy tego radiatora. Podejrzewam że będzie na tranzystorze TIP. Wczoraj naprawiałem takiego philipsa.
    Pozdrawiam

• #6 19 Maj 2006 14:37
    Sajmon.bts
    Poziom 2  

Ok dzieki wielkie zaraz sobie go rozbiore i pozwiedzam. Pozdrawiam

• #7 19 Maj 2006 17:56
    radoslaw13
    Spec od monitorów

Zimne luty na TIP122 to standard w tych monitorach.
    Trudno jednak domyśleć się, że chodzi o korekcję EW, gdy piszesz o braku synchronizacji pionowej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME