Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

moduł napięciowej transmitancji widmowej

_krzysiek_w_ 14 May 2006 20:24 2209 2
 • #1
  _krzysiek_w_
  Level 2  
  Witam. Od razu mówie, że z elektroniką miałem mało do czynienia. Mam do napisania sprawozdanie z laborki i mam problem z obliczeniem transmitancji jednego z obwodow. Wszystko co znalezłem to opisy przekształcania funkcji a ja mam dany obwód. Schematu chyba nie trzeba pokazywac, bo jest bardzo prosty: opornik, cewka i kondensator podlaczone szeregowo, z jednej strony generator impulsów prostokątnych z drugiej analizator widma. Znam wartosci R, L i C oraz napięcia wejściowego. Jak z tego wyliczyc transmitancję? Z tego co wiem to jest stosunek napięcia wyjściowego do wejściowego. Jak obliczyć napięcie wyjściowe znając budowe obwodu i parametry sygnału wejściowego?
 • #2
  mlodzianck
  Level 13  
  Po pierwsze jaka transmitancje chcesz policzyc? Napieciowo-pradowa, napieciowa?
  Jezeli napieciowa to gdzie masz zaciski wyjsciowe. Sprawe tych pytan na pewno zalatwi schemat gdy go tu umiescisz. Jezeli chodzi o napiecie wyjsciowe to podstawa jest prawo Ohma i zaleznosci na prad i napiecie na cewce kondensatorze i oporniku. Majac te rzeczy spokojnie obliczysz transmitancje rozwiazujac jedno rownanie.
  Tak na marginesie: chodzi o transmitancje z "omega" czy operatorowa z "s-em"?
 • #3
  _krzysiek_w_
  Level 2  
  Dokładnie to musze obliczyć moduł napięciowej transmitancji widmowej układu nieobciążonego w zalezności od częstotliwości (ale z omegi to nie problem przeliczyć) i potem zrobic z tego wykres. Układ był podłaczony szeregowo pomiedzy generatorem impulsów i analizatorem widma i mierzyłem wysokość pasków. Teraz potrabuje wyliczyć moduł transmitancji napięciowej tego obwodu. Wiem jak brzmi prawo napięciowe Kirchoffa ale nie bardzo wiem jak je tutaj zastosować, bo nikt nam tego nie pokazywał. Jakbys mógł to napisze mi jak powinno wyglądać takie równanie.