Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PIONEER VSX 515 vs YAMAHA RX-V 359

14 May 2006 21:44 3683 2
  • Level 11  
    Witam

Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem sklepania kina domowego no i jako pierwsze planuje kupić (nigsy prędzej niemiałem takiego cuda) amplituner no i w oko mi wpadły dwa i niewiem którego:

1. PIONEER VSX 515
    2. YAMAHA RX-V 359

Prosiłbym o opinie tego sprzetu i jeśli byłoby to możliwe to napisać ich plusy i minusy, i czy warto dokładać np 300zł na coś lepszego czy zostać przy tym.

Na kolumny frontowe będą takie:
    1.ARV-104-04/8
    2.ARP-150-00/8
    3.ARN-226-07/4 2x

reszta pod koniec wakacji

Pozdrawiam
    t240
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 36  
    Mogę napisać tylko dosiebie coś nt. Pioneera - bo taki akurat posiadam.
    Od kilku miesięcy go mam i - mimo że jest to mój 1-szy amplituner z prawdziwego zdarzenia - to jestem z niego bardzo zadowolony. Pracuje u mnie w zestawie 5.1 (a może też w 7.1) na kolumnach 'Magnat'.
    - Ma bardzo ciepłe i przyjemne brzmienie
    - Jeśli jesteś zwolennikiem "szczypiącego" zakresu góry, to w Pioneer-ze tego nie znajdziesz. Posiada co prawda regulację barwy tonów +/-6dB, ale działa to tylko w pracy stereo; przy przejściu w tryby KD i Surround nie masz mozliwości regulacji bezpośrednio. Regulacja jest, ale trzeba sie do niej dość głęboko dokopywać. Prawdę mówiąc system MCAAC (polega to na pomiarze mikrofonem [dołączony do amplitunera] odległości od źródła, brzmienia kolumn, odbić w pomieszczeniu i licho wie czego jeszcze) tak doskonale radzi sobie z wyregulowaniem brzmienia - dla każdego głosnika z osobna - że ręczna regulacja już jest zbędna; sam byś tego raczej nie ustawił tak dobrze. Regulacja MCAAC trwa kilka ładnych minut, więc proponuję rodzinę zaopatrzyć w tym czasie w stopery do uszu :) - generuje silne szumy na sile głosu -24dB! A to już jest b.głosno.
    - Fizjologiczna korekcja brzmienia (kontur) jest w dwóch trybach ['loudness' oraz 'midnight']. Pierwszy poprostu wzmiacnia górę i dół w zależności od nastawionej siły głosu, drugi zaś działa dynamicznie w zależności od ustawienia siły głosi i sygnału jaki procesor obrabia. Różnicę słychać wyraźnie (na korzyść 'midnight') szczególnie przy cichym słuchaniu.
    To by tak na plus. Teraz "in minus":
    - siłą głosu działa inaczej niż jestesmy przyzwyczajeni. Podkręcenie od -94dB (cisza) do -40dB daje niewielką różnicę w sile głosu. Dopiero od tych -40dB zaczyna sie dość ostre rozgłaśnianie. Kazdy jeden dB to zauważalna różnica w sile głosu. Mnie to akurat pasuje, ale sporo ludzi na to narzeka; cóż... gusta i guściki
    - doś zakręcony sposób regulacji całego amplitunera i można się pogubić. Bez polskiej instrukcji raczej nie do opanowania, bo amplituner czasem zadaje pytania i ciężko wykapować o co mu chodzi :) . PL-instrukcja obowiązkowa!
    - na pilocie nie ma możliwości wyboru zaprogramowanych stacji cyframi. Pamięć podzielona jest na 3 banki po 10 stacji. Zmieniając stacje "kręcisz" się w zakresie jednego banku. Chcąc szukać dalej musisz przełączyć bank na kolejny. Trochę to upierdliwe, bo bez patrzenia na wyświetlacz nie wiesz co akurat odbierasz :( . To uważam jedna z największych jego wad. Ale nie dla pilota kupuje się KD, no nie? :)

Dobra, to chyba tyle ode mne. Mam nadzieję, że nie zanudziłem. W każdym razie ogólnie polecam. Brzmi delikatnie, ale potrafi też bardzo mocno przyłożyć tak, że otwierają się witrynki w regale a szklanki tańczą kankana ;)
  • Level 11  
    Dodano po 38987865674747344865 [sekundy]:

Odsłuchiwałem te 2 amplitunery na jakiś Eltax'ach nie pamietam dokladnie do pionner zagrał troszke metalicznie, efekciarsko na yamaszce był wyczuwalny mocniejszy bass sub był KODY o ile dobrze pamiętam to yamaha niezle go rozpędziła... dużych różnic nie ma ale wiem ze mi wtedy bardziej do gustu przypadła yamaha aha pamietam jeszcze sonówke tez w tych granicach cenowych no to odstawała od nich dźwiękiem....byla slabsza. ja bym wzial yamahe aha hmm ciemnoszara jest piękna :):):):)