Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z FDD, HDD, płytą albo jeszcze z czymś innym...

p79 04 Cze 2003 00:45 1062 4
  • #1 04 Cze 2003 00:45
    p79
    Poziom 2  

Mam problem jak w temacie i prosiłbym o jakieś sugestie co do przyczyny. A było to tak: pewnego razu podczas kopiowania plików z dyskietki komp się zawiesił totalnie, działał tylko twardy reset. Po ponownym odpaleniu okazało się, że na dysku twardym nie ma już żadnej partycji. Zdarzyło się to pierwszy raz więc uznałem, że miałem pecha, ważne pliki jakoś udało mi się odzyskać i już. Ale jakieś dwa dni temu stało się to po raz kolejny i to na innym dysku (innym w sensie fizycznym, bo firma taka sama Quantum dysk 10GB), również podczas kopiowania dyskietki z tym, że jeden plik zdążył się skopiować i znowu komputer wisi. Tym razem szkody były mniejsze, bo tylko brakowało kilku plików i system nie chciał wystartować. W między czasie stacja była normalnie używana, działała, można było z niej kopiować, na nią kopiować, no i przecież do ponownego zainstalowania systemu też używałem tej samej stacji i było ok. No i co tu jest winne, bo jaj nie mam pojęcia, chyba nie hdd, bo żeby dwa dyski się tak samo uszkodziły to mało prawdopodobne. Na początku myślałem, że to stacja, ale jeśli tak to dlaczego znikają mi pliki z dysku i to nie jakieś tam śmieci tylko od razu systemowe, albo ginie cała partycja. Teraz myślę, że to płyta, tylko znowu jest pewne ale, ponieważ zakładałem inną stację i kopiowałem i kasowałem do oporu i wszystko było w porządku, nie wiem może to przypadek. To tyle, jak byście na coś wpadli to piszcie.

0 4
  • #2 04 Cze 2003 01:21
    Miroslaw P.
    Poziom 13  

A nie masz wirusa na dyskietkach, który uszkadza FAT?
    Kiesyś gość miał podobny objaw.

0
  • #3 04 Cze 2003 01:59
    LEM
    Poziom 33  

Proponuje wymienić taśmę łączącą dysk ze sterownikiem.

0
  • #4 05 Cze 2003 01:58
    wader
    Poziom 11  

8O zainstaluj sobie norton antywirusa, jak to nic nieda, to sprubuj przeskanować dysk w poszukiwaniu błedu,
    lub uruchom ten dysk jako slave, weś drugi (zbędny dysk gdyby to jednak był wirus) uruchom jako główny(C:), antywirusem przeskanuj dyskietki mogą mieć uszkodzone pliki,
    teoretycznie możesz mieć za dużą (źle ustawiony) mnożnik na płycie lub MHz mogą one powodować zawieszenie systemu :arrow: przy logowaniu xp, lub np po upływie 3 godzin.

0
  • #5 05 Cze 2003 02:13
    ave_cezar
    Poziom 13  

Nigdy nie spotkalem sie z tym wirusem osobiscie ale wiem ze jest grozny. Dobry znajomy stracil w wyniku jego dzialania wlasnie twardy dysk. Z tego co wiem to sa dwie odmiany tego wirusa. Jedan ktora odpala sie w rocznice wybuchu elektrowni(raz w roku) a druga robi to samo tylko ze rocznice ma co miesiac. Z twojego opisu wynika iz raczej jest to dzialanie wirusa i stawialbym wlaasnie na tego
    Pozdrawiam

0