Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot do pc z czesci z wiezy??

15 May 2006 14:39 1798 10
  • Level 27  
    Witam miałem wieże thomson ale niestety sie zwaliła:( rozebrałem je na czesci i natknąlem sie na odbiorniczek do pilota i mam takie pytanie czy ten odbiorniczek moge jakoś podłączyć do PC (USB,COM, LPT??) tak zeby można nim było sterować np.WindowsMediaPlayer-em?? chciałem mieć takie sterowanie ponieważ mam bardzo fajne miejsce w komputerku na ten odbiorniczek:) pilot ma fiunkcje:
    -Power
    -Mute (wyciszenie:)
    -Down (służyło do podgłośnienia dźwięku)
    -Up (-----II----- do ściszania ---II---)
    -F.R przewijanie w prawo
    -F.F przewijanie w lewo
    -Play
    -Pause
    -Open otwierało CD
    -Stop

i chciałbym jeśli by sie dało te funkcje użyc na WMP albo na Winampie??

oczywiście mam pilot i odbiorniczek:)

jeszcze jeśli da sie to podłączyć to jaki programik bede musiał zainstalowac??

Pilot ma oznaczenia: M 4100PR1

wszystkie fotki poniżej z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!!
  • Level 27  
    a jak bym podłączyl te trzy kabelki co wychodzą z odbiornika?? do com??
  • Helpful post
    Level 22  
    Pewnie że możesz.
  • Level 27  
    "zabex" a jeszcze jak byś mi powiedział który kabelek do którego pinu był bym Ci bardzo wdzięczny!! nie chce tak na chybił trafił bo niechce czegoś skopcic :) (chodzi mi o moj odbiornik ten z fotek) Tobie tez???:)
  • Level 27  
    kurde nie kumam:( mugl byś powiedzieć jaki kolor do ktorego pinu?? czy te kabelki bezpośrenio do końcówki com czy jeszcze podrodze coś ma być??:(
  • Helpful post
    Level 25  
    Poproś kogoś znajomego bardziej znającego się na temacie, bo faktycznie coś skopcisz. Post wyżej miałeś schemat ideowy połaczeń, jeśli masz z tym trudność to lepiej się za to nie bierz. Port COM jest na płycie głównej, jak sobie spalisz to masz płytę do wymiany jak nic :(
  • Level 17  
    Witam mam pytanie chce sobie złożyć pilota do PC ale nie czasu żeby jechać do sklepu czy w płytach głównych od TV są gdzieś takie odbiorniki podczerwieni bo przyglądałem się i nic takiego nie widziałem a TV były sterowane z pilota.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Bardzo często odbiorniki podczerwieni zamontowane są w Tv na osobnej małej płytce, bezpośrednio przykreconej od wewnatrz TV do przedniej scianki obudowy. Jednak nie brakuje także ich na płytach głównych, poprostu zobacz, gdzie dany tv ma "oczko" z przezroczystego tworzywa, za nim będziesz miał potrzebny element.
  • Level 17  
    Witam znalazłem jakąś starą płytę od TV i jest na niej chyba odbiornik podczerwieni tylko że jest on na dwóch nóżkach
    pisze na nim
    TFK BPW 41 N
    czy to jest aby ten element ?Czy to jakiś przestarzały element już nie użyteczny??
pcbway logo