Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PILNE!!! Tonsil Space 86' PILNE!!!!

15 May 2006 20:47 1215 4
  • Level 10  
    Witam

Chcę kupić głośniki do mojego starego amplitunerka Unitry. Wypatrzyłem Space`y 86 po pełnej regeneracji:

---głośniki basowe są po pełnej regeneracji - otrzymały nowe resory dolne, nowe, aluminiowe cewki, nowe celulozowe membrany z zawiszeniem gumowym oraz krążki ochronne.

---głośniki średniotonowe są po częściowej regeneracji - pozostały oryginalne resory dolne i cewki, otrzymały nowe celulozowe, membrany z zawieszeniem gumowym oraz krążki ochronne

---w głośnikach wysokotonowych zostały wymienione cewki na nowe
    zostały dodane nowe, czarne pierścienie ozdobne na głośniki basowe i średniotonowe

---całe okablowanie wewnątrz kolumn zostało wykonanane na nowo z przewodów głośniowych z miedzi beztlenowej - oryginalnie są to cienkie druciki

---pozostało oryginalne wytłumienie kolumn

---na tyle obudów zostały zamontowane nowe, hermetyczne gniazda głośnikowe - oryginalnie jest dziura w obudowie, z której wyprowadzony jest przewód

Oto lista zmian, jakie zostały wprowadzone. I moje pytanie: za ile takie kolumny?? właściciel chce za nie 160-170 zł?? Ja się nie znam i nie chciałbym przepłacić.

Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam
    Fat_MAn
  • Level 27  
    Właściciel prawdopodobnie zepsuł. Wszystko zepsuł, zwłaszcza niskotonowe. Średniotonowe też zepsuł, tymi pewnie STXowskimi celulozowymi membranami. Jak chcesz coś kupować Tonsila, to oryginały i wymieniać na własną rękę, to będziesz pewien, że używasz tego, co najlepsze.

A to okablowanie to o kant dupy, jak głośniki ktoś tak zmasakrował.
    Zobacz jeszcze co to za membrany, ale jak wyglądają tak jak na www.stx.pl Jeśli tak, to bardzo szkoda, bo tego już coraz mniej zostało, to taki relikt, dla niektórych pomnik tego co już się skończyło. No ale może ktoś pomyślał, kupił membrany z Tonsila, jednak jak czytam o tym aluminium w basie, to aż mi ciary chodzą.

Nie bierz tych kolumn, nie warto po takich wymianach.
  • Level 22  
    sam mam do sprzedania Tonsil Space 86' po również konkretnych zmianach:
    - wysokotonowe zamiast GDWK 7/50 ja wsadziłem GDWK 9/80
    - średnie po regeneracji w prof. zakładzie
    - basy z orginalnych tonsili zmienione na Alphard DW80K (i świetnie sie spisuja w zamknietej obudowie)
    - wymienione kable na miedź beztlenowa i zamontowane szybkozłącza
    - pudła zadbane nie obite

a graja o niebo lepiej od orginałów...
    Więc jak chcesz to i ja Ci moge sprzedac moje Space 'y :D
  • Level 26  
    A ile byś chciał za te space'y :?: :?:
  • Level 22  
    jesli do mnie kierujesz to pytanie to 210zł pozdrawiam