Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6310i: problemy z wyświetlaczem, potrzebne schematy

jacamar 15 May 2006 21:07 1188 8
    jacamar
    Level 13  
    Witam.Jestem wielkim fanem tego modelu i kiedy mogłem sobie pozwolić na kupno ukradli.Potem kupiłem na allegro drugi niby uszkodzony(fart) zaiwestowałem i pełnia szczęścia jakiś czas (dziecko zrzuciło i pękła płyta) wyświetlacz ocalał.okazyjnie kupiłem od znajomego z lekko uszk.wyświe.okazało się,objawy:
    1.po włączeniu pisze pin gwiazdki pokazują się po 5 sec.
    2.reaguje na lekkie wyginanie.
    3.po przłozeniu sprawnego wyśw. pokazał sie wpisz kod pin i zdechł.
    4.na stykach baterii(pł.gł.) po podłączeniu 0V na włącz. oV tak jakby zwarcie(żaden z elemenyów się nie grzeje) na mierniku niema zwarcia.
    5.batria szt. 2 nówki.
    6.przemyłem sprytusopodobnym wysuszyłem suszarką bardzo dokładnie odstawiłem do całkowitego wysch. 2 dni. no i lipa.
    Proszę doradcie co dalej.

ps. bardzo prosze o serwisówke i schemat płyty gł. z widokiem elementów na płycie.nie mam punktów.
    z góry dziękuje i pzdrawiam.
    tedlep
    Level 14  
    na poczatek proponowalbym sflashowanie, jesli nie pomoze to standartowa procedura, tzn. plukanie i wygrzewanie
    rybol
    Level 21  
    czy miedzy + a - rezystancja jest rowna 0? jesli tak to wyjmij na poczatek PA... jesli dzialal ci wolno sprawdz tez kwarc 32k
    jacamar
    Level 13  
    Witam.rezystancja - miern. do masy +miern. do +styk. ok.50 om.
    +miern. do masy -miern. do +styk. ok. 150 om.
    Po włożeniu baterii podłączeniu ładowarki lekko grzeje się PA.
    parixon
    Level 22  
    Skoro grzeje się PA to pewnie jest w niej zwarcie. Wylutuj PA i zobacz jak telefon będzie się zachowywał.
    djmolo
    Level 21  
    jacamar tylko prosimy nie zadaj za chwile pytania czym wylutować PA .
    jacamar
    Level 13  
    Witam.Serdecznie dziękuje za cenne rady i przepraszam jeżeli pytaniami w miare precyzyjnymi sprawiłem wrażenie lamera chociaż praktyka życiowa nauczyła mnie pokory i słuchania opini innych doświadczonych w temacie ( 18 lat w usługach RTV).Celem tych pytań była właśnie opinia ludzi którzy temat rozgryzli.Mam jeszcze wielką prośbe o instrukcje serwisową wraz z schematem i płytą GŁ.z oznaczeniami elementów,jezeli jest na elektrodzie punkty sobie kupie.

pozdrawiam.
    jacamar
    Level 13  
    Witam.
    Usterka okazała się bardzo prozaiczna mianowicie telefon był bardzo zabrudzony.
    Wizyta u kolegi i kąpiel w wannie ultradzwiękowej, i telefon działa.
    Wszystkim za cenne rady bardzo dziękuje.
    Temat do zamknięcia.