Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matiz - szarpie na wolnych obrotach. Co to może być?

qki987 15 May 2006 23:06 6103 7
    qki987
    Level 10  
    Co moze byc z matizem ze szarpie na wolnych obrotach. POMOCY!!!
    P@WEŁ
    Level 20  
    Sprawdź świece zapłonowe, jeśli jedna ma słabą iskrę, to już wystarczy, aby silnik zaczął szarpać. Sprawdź też rozdzielacz zapłonu...
    Pozdrawiam
    dakus
    Level 13  
    sprawdź a właściwie przedmuchaj wtryskiwacze i zobacz w jakim stanie jest palec rozdzielacza i czy nie ma syfu pod nim,warto tez sprawdzic wszystkie przewody podcisnieniowe
    robin_s
    Level 16  
    przeczyść silnik krokowy i po sprawie, powodzenia
    daniel i olek
    Level 12  
    mam to samo ,zwłaszcza podkreśla sie na LPG (to paliwo wyciaga na jaw wszystkie niedomagania),zaniedługo idę do elektryka-diagnosty w sprawie sprawdzenia zaplonu,a dokładnie aparatu,bo to tam prawdopodobnie jest problemik-musi to być gość starej daty ,pamietający jeszcze takie standardowe układy zaplonowe,bo nowe spece powiedzą (tak jak w serwisie)-wymienić czujnik optyczny,aparat i bedzie git,ale KOSZTY???
    amigo1
    Level 11  
    Za szarpanie rowniez opdowiedzialny jest wredny uklad EGR, ktory ma nacelu dopalanie spalin.
    Jezeli membrama tego ukladu ulega uszkodzeniu do kolektora dolotowego dostaja sie spaliny duszac silnik.
    Najlepsze rozwiazanie tego problemu to zaslepienie rurki biegnacej od kolektora dolotowego.
    Jezeli natomiast chodzi o szarpanie na LPG i to przy wolnych obrotach to ja mam taki efekt na kiepskiej jakosci gazu.
    Poza tym to co pisano powyzej czyli sprawny uklad zaplonowy VN, (przewody, swiece, rozdzielacz, cewka zaplonowa).
    arturo098
    Level 10  
    miałem podobny problem, przeczyściłem silnik krokowy i pomogło, spróbuj powodzenia