Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drżąca kierownica w Toyocie corolli

frakol1 16 May 2006 12:07 2662 10
    frakol1
    Level 10  
    Założyłem alu felgi firmy Artec do Corolli i po wyważeniu okazało sie że powyżej 120 drży kierownica. Wykluczyłem już luzy w układzie kierowniczym i gałki.Sugerowano mi że do fel aluminiowych stosuje się na śruby mocujące tulejki ustalajace.Czy ich brak (przecież skosy na nakrętkach muszą ustalić koło)może być przyczyną drgań.Gdzie takie tulejki można kupić?
    Jasiek690
    Moderator on vacation ...
    Skosy na nakretkach są różne dla felg stalowych i dla aluminiowych. Chodzi o dobranie najlepszego samohamownego stożka. Poszukaj nakretek dla alufelg. Niekoniecznie moze bz to ta przczyna.
    pozdrawiam
    sMaD
    Level 22  
    to wy macie takie drogi gdzie mozna ponad 120km/h sie rozpędzić o jej u mnie albo co chwila zakręt, a na prostych dziury porobili i to takie że ominąć sie nie da :D:D:D:D
    DOHC
    Level 19  
    a jak jestz otworem na piaste , jest idealnie dopasowany ?? felgi z gumami byly wywarzane ??
    rojass
    Level 14  
    zacznij od sprawdzenia czy masz pierścienie centrujące. Może lipne opony, może krzywe koła, u mnie w COROLLI również przy 120km/h lata kierownica. Może to jakiś znak szczególny dla tego samochodu.. ;)
    frakol1
    Level 10  
    Co to są pierścienie centrujące.U mnie felga jest bezpośrednio przykręcana do bębna z tyłu i do tarczy z przodu.Nakrętki mam oryginalne do alufelg.
    ahamay
    Level 11  
    ja mam cos podobnego mi delikatnie drzy ale od okolo 140 ... inne auto ale to wina opon ... na bank bo na zimowkach tego nie mam a felgi mam prosciutkie ...
    Mario_Gdynia
    Level 19  
    Pierscien dystansowy,to taka tulejka dopasowujaca srednice piasty do otworu centujacego w feldze.Felga powinna wejsc deilkatnie na wcisk,nie moze byc luzna i latac na prawo,czy lewno bez przykrecenia srub.Sruby tylko dokrecaja felge,a nie ja centruja.Jesli nie potrzebny jest pierscien,a felgi byly sprawdzone razem z kolami i nadal sa bicia,to przyczyna moze byc inna,mianowicie,jesli sa to felgi o wiekszej srednicy niz dotychczasowe ,wiec profil opony nizszy,wiec twardze opony,to bedziemy bardziej odczuwac niedoskonalosci drog,jak i ukladu kierowniczego,oraz hamulcowego w postaci krzywych tarcz,nierowno zuzytych klockow,zapieczonym tloczkow,wyrobionych lozysk. Chociaz samo wywazenie felg tez nic nie da,jesli maja bicia na boki!!! Wowczas tylko prostowanie,a to od 50zl do 100zl od sztuki zaleznie od srednicy i ksztaltu felgi.Pozdro...
    frakol1
    Level 10  
    Może to będą zużyte tarcze bo wczasie hamowania drżenie się zwiększa tylko dlaczego problemu nie było na zimówkach i stalowych felgach?
    carinus
    Level 16  
    frakol1 wrote:
    Może to będą zużyte tarcze bo wczasie hamowania drżenie się zwiększa tylko dlaczego problemu nie było na zimówkach i stalowych felgach?

Takie objawy podczas hamowania to moze faktycznie juz zwichrowane tarcze.Sprawdz jeszcze raz wywazenie alusow na innej maszynce.Stare kola przy innym rozmiarze i szerokosci moga miec inne masy i bezwladnosc takiej masy daje znac o sobie.
    momo88
    Level 14  
    skoro na stalówkach jest ok to ja bym zobaczył czy są pierścienie centrujące ( jak odwrócisz felgę to powinieneś mieś takie kółeczko metalowe wciśnięte w otwór) bez tego samochód będzie głupiał na drodze - ja miałem alusy w corolli z pierścieniami i żadnych problemów nawet przy 170km/h ani w czasie jazdy ani podczas hamowania - jak pożyczyłem od kumpla inne bo chciałem zobaczyć jak się jeździ na większych to ponad 100 nie dało się jechać i tamte miały pierścienie z innego samochodu.

ps. większość używanech felg sprzedawana jest bez pierścieni nawet jak by były to mogą być od innego samochodu na tym nie może być luzu jak napisał kolega wyżej

pozdr
    momo88