Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B 98 - centralny na pilota jak zaprogramowac?

szym10 16 May 2006 14:32 65081 19
    szym10
    Level 17  
    Witam

Jak do vectry wprogramowac pilota, bo centralny nie dziala na pilota
    a kluczykiem tak, czy zrobie to euroscanem?

Czy jest sposob aby to zrobic bez komputerow tylko za pomoca programatora np xprog bo widze ze centralka jest na motce :)

Chyba ze sa inne jakies czeste przyczyny niedzialania pilota, np
    jakies krancowki jesli auto nie domkniete ma dzwi.

Prosze o rady. Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    gracus7
    Level 26  
    jeśli jest to oryginalny pilot i przestał działać to otwierasz auto zamykasz drzwi wkładasz kluczyk do stacyjki i przekręcasz na zapłon i szybko wciskasz zamknij w pilocie i zamek powinien się zamknąć wtedy pilot jest wprogramowany....
    szym10
    Level 17  
    Sterownik jest orginalny, i nie reaguje na takie programowanie :(, podmienialem sterowniki od innej vetry i tez nie dziala zamykanie na pilota tylko przezs kluczyk, ma ktos schemat jakie powinny isc sygnaly do modulu centralnego zamka jesli wszystko jest ok.

Pozdrawiam
    miwi
    Level 28  
    Drzwi kierowcy otwarte kluczyk w pozycji zapłon i wtedy wciskasz lewy przycisk na pilocie
    buch
    Level 11  
    szczerze mowiac to we wszystkich vectrach i omegach programuje sie centralny tak jak kolega wyzej napisal moze ktos cos grzebal w tej centralce.
    gracus7
    Level 26  
    a jak wciskasz pilota to dioda świeci czy nie
    bo częstą przypadłością tych pilotów jest uszkodzenie przycisków tych switchów
    szym10
    Level 17  
    Diody i czerwona i zielona swiec jasno wiec raczej nie switch-e
    gracus7
    Level 26  
    to może ten malutki trymerek trzeba ruszyć bo może nie łączy lub z innych powodów zmieniła się częstotliwość nadajnika!!!! ja dopatrywałbym się raczej usterki w pilocie może upadł pożądnie????
    User removed account
    User removed account  
    marac
    Level 20  
    Wystarczy dobrze poszukać na forum a tu temat zamka w oplu za zamkiem Zacznijcie ludzie korzystać z wyszukiwarki!!
    michor2
    Level 1  
    Jak się nazywa to urządzenie do programowania pilota i czy w opolskim ktoś zajmuje się takimi rzeczami ??
    miwi
    Level 28  
    Każdy poważny sewis naprzykład opla w Opolu
    Mihó
    Level 27  
    Czyli jeśli kupię dodatkowy pilot, to muszę go aktywować TECHem, zgadza się ?

A jak ma się sprawa z immo ? Czy mogę wydać polecenie, które umożliwi "zeskanowanie i przyswojenie" kluczyka umieszczonego w stacyjce ?

Do której z tych opcji będę potrzebował Car-pass ? Czy nie dysponując taką kartą mogę w jakiś sposób "zeskanować" kod kluczyka i pilota ?
    techrys
    Level 28  
    Jeśli nie masz carpass to idziesz z papierami auta do serwisu a oni ściągają go z centrali z niemiec. Usługa dobrze płatna.
    PAWELVIPER
    Level 2  
    witam
    mam taki problem posiadam opla vectrę b 1,6 16v i ostatnio zauważyłem iż przewody do centralnego zamka w klapie mam przecięte. wcześniej nie miałem problemu z pilotem centralnego teraz nie mogę uruchomic centralnego zamka z pilota. próbowałem już wszystkich sposobów podanych na forum czyli włączyc zapłon i klikac w pilota to nie pomaga nic się nie odzywa. czy ktoś może mi pomóc.
    przemo2.5 6v
    Level 1  
    mam taki problem z centralnym z pilota mogę tylko otwierać a zamknąć już się nie da. programowanie już nic nie pomaga. czy ktoś ma pomysł co to może być???
    techrys
    Level 28  
    Przycisk w pilocie, problem z kabelkami lub słynny przełącznik w zamku. Do sprawdzenia w podanej kolejności.
    pejot82
    Level 10  
    Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj.
    Otóż w mojej vectrze b 1,6 16v usterka pilota (?) polega na tym, że po zaprogramowaniu otwieranie centralnego dziala tylko przez kilka godzin po czym przestaje, przeważnie jak samochód stoi przez dłuższy czas. Potem znowu programuję i tak w kółko. Byłem juz u kilku mechanikow i zaden nie potrafi mi pomóc, może tutaj znajdzie sie ktoś któ juz cos takiego naprawił?!
    Z góry dziękuję za pomoc.
    mc_olo
    Level 14  
    Co prawda nie posiadam Opla, ale w Fordzie też miałem problem, że musiałem codziennie programować pilota, bo po paru godzinach gubił pilota z pamięci. Problem polegał na tym, że centralka zbierała ładunki elektrostatyczne i wystarczyło odpiąć ją na chwilę i podpiąć ponownie. Przez dotyk się ją rozładowało. Efekt był taki, że kluczyki już zostają w pamięci oraz zwiększył się znowu zasięg działania pilota.