Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Electrolux Ergospace ZE 2272 - moduł mocy

broda997 16 Maj 2006 16:38 3680 4
  • #1 16 Maj 2006 16:38
    broda997
    Poziom 11  

Witam, popsul mi sie odkurzacz (symbol w temacie), wzialem do reki miernik i padlo na modul regulacji mocy (chyba jedyny element elektroniczny w odkurzaczu). Jest to plytka na ktorej znajduja sie 3 suche kondensatory, jeden elektrolit, pare rezystorow i dwie diody prostownicze. Oraz jeden triak w plastikowym pudeleczku przez ktore przeplywa powietrze w celu chlodzenia. Od spodu plytki jest procesor, tranzystor i rezystory (wszystko SMD). Moje pytanie brzmi: Jaka jest szansa, ze nie zostal uszkodzony procesor?? i czy jest jakis sposob, aby go sprawdzic. Wymienilem triaka i bez zmian... co dalej?? W serwisie za ten uklad chca ponad 100zl, a odkurzacz rok temu kosztowal 500, gdzie logika?? Moze poprostu podmienic go na jakis wlasnej roboty?

0 4
  • #2 16 Maj 2006 19:01
    Edwardo101
    Poziom 12  

słuchaj ale powiedz co jest z tym odkurzaczem co sie z nim dzieje jak do tego doszło itd bo to wszystko jest ważne

0
  • #3 18 Maj 2006 14:51
    walo
    Poziom 14  

opisz dokladniej usterke ja zakladam ze nie dziala wogole. podłacz silnik bez plytki regulacyjnej i zobacz czy dziala bo najwiekszym problemem sa zwijacze przewodow

0
  • #4 25 Maj 2006 22:16
    adamtomasz
    Poziom 10  

Witam .Koledzy wyzej maja racje sprawdzic trzeba to co moze byc najprawdopodobniej uszkodzone tzn przewod wylacznik omijajac plytke lub jesli wie pan jak to oczywiscie plyte tez no i sam silnik plytke mozna sprawdzic zwierajac triak A1-A2 uklad scalony raczej powinien byc ok. Nie mialem jeszcze takiego modelu na stole uwazam ze moze to byc sterownik triaka .BEZ PROBLEMU MOZNA ZASTAPIC GO INNYM UKLADEM JEST TYLKO PROBLEM Z MONTAZEM.Pozdrawiam

1
  • #5 09 Sie 2006 16:35
    broda997
    Poziom 11  

Dawno nie bylem w domu dopiero teraz zajrzalem na elektrode...Wymontowalem uklad regulacji mocy i odkurzacz dziala dalej.Skoro mozna go podmienic na inny to kupie w serwisie jakis urzywany zamiennik i wmontuje.Dziekuje za pomoc.
    Temat uwarzam za zamkniety. Pozdrawiam

0