Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden tuner na dwa telewizory

16 Maj 2006 17:08 1992 6
  • Poziom 10  
    Kurczę: mam wielki problem. Zakupiłem właśnie Fergusona 2818 . Chciałbym zrobić tak, aby na dwóch telewizorach mieć to samo(odbierać to samo)...ale niestety nie wiem jak to zrobić. Wcześniej miałem tuner analogowy i nie było problemu....teraz już nie czaje...
    Jeden telewizor mam starego typu(nie ma Euro, tylko wejscia chinch)
    Pomóżcie ludzie!!!!!!!!!!!!!!!
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    jeden tv podłanczasz przez euro a drugi przez chincze,w czym widzisz problem?
  • Poziom 10  
    No wcześniej niestety widziałem....;/ Nie zna się na sprzęcie więc sorry...pewnie to było głupie pytanie... ale mam ich jeszcze kilka:P :

1. Co muszę zrobić, aby 2 konwertery wpiąć do jednego tunera?? Bo jest tylko jedno wejście na tuner...czytałem coś o diseqC - przełącznik . Czy to jest właśnie rozgałężnik, który mi pomoże?? I czy drogi jest????

2. Nie wiem czy dobrze mam ustawioną satelite i konwertery na niej. Jak to sprawdzić?? U góry w rogu pisze, że jest 80% - 90% .....i przeskakuje. Da się więcej "wycisnąć"??

Wiem wiem..pewnie dla was to banalne pytania..ale ja cienki w to jestem..dlatego proszę o pomoc!!
    Dziękuję i Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Takie pytanie mam jeszcze:

Jak przełączam programy to czasami nie mam głosu....muszę wtedy włączyć na pilocie "audio" pokazuje mi tabelke(pisze np. ger, ac-3) i odrazu się głos włącza. Nie da się zrobić tak, żeby odrazu mi głos łapało?? Bo na niektórych spoko- działa...a na niemieckich np. to nie ma głosu...i muszę klikać ten "audio"

Help!!
  • Poziom 10  
    I jeszcze jedno takie pytanko:

Drugi telewizor podpinam przez chinche.....Czy odległość ok. 10 m nie sprawi, że sygnał będzie słabszy?? Czy to pogorszy odbiór programów na drugim telewizorze??

Z góry dziękuję za odpowiedż.
  • Poziom 15  
    witam
    jezeli kabel w 100% sprawny to nie sprawi spadku sygnalu.
    Zreszta jak go juz podlaczysz to sam bedziesz widzial.
    Co do glosu proponowal bym "przeszukanie nieba" moze pomorze
    pozdrawiam :D