Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obsługa terminala w DOSie

MCbx 16 Maj 2006 23:36 702 5
  • #1 16 Maj 2006 23:36
    MCbx
    Poziom 28  

Mam stary komputer, jego umiejscowienie uniemożliwia dostawienie do niego sprzetu w stylu monitor, o klawiaturze nie wspomnę. Komp chodzi z jakimś programem do księgowania pod DOsem. Że żywcem nie mogłem kompa przestawić w inne miejsce, podłaczyłem do niego przez port COM stary terminal znakowy marki Ampex.
    Czy jest jakiś program pod DOS, który umożliwiałby kontrolę komputera przez terminal dopięty do portu COM? Najlepiej by było, gdyby ten program dało się konfigurować pod względem szybkości portu COM.

0 5
  • #2 17 Maj 2006 00:36
    DooMinick
    Poziom 21  

Byla taka komenda kiedys ctty, skladni nie pamietam dokladnie, ale przekazywala kontrole terminala innemu urzadzeniu niz domyslna klawiatura. Na przyklad ctty > null (albo bez >, naprawde nie pamietam) blokowalo kompa na amen, bo wiadomo, czym jest null :) Poszukaj w necie skladni tej komendy to powinna rozwiazac Twoje problemy :)

Edit: Wlasnie znalazlem takie cos http://www.pldos.pl/pomocnik/ctty.htm oraz http://www.republika.pl/grzesiek21/szereg_oprogramowanie.htm

0
  • #3 17 Maj 2006 01:27
    Robert B
    Poziom 43  

Norton Commander 5 ma w Poleceniach emulację terminala z możliwością ustawiania parametrów.

0
  • #4 17 Maj 2006 17:48
    MCbx
    Poziom 28  

->Robert B
    Tylko że mi chodzi o sterowanie komputerem.

Wstukuję ctty com2, i mam:

Write fault error writing device COM2
    Abort, Retry, Ignore, Fail?

Terminal jest poprawnie podłączony, skonfigurowany na 9600 bodów, BIDIR OFF, 7BITS, STOP BITS 1, PARITY OFF.

edit

zmieniałem ustawienia portu poleceniem MODE i nadal nie działa.

0
  • #5 18 Maj 2006 00:16
    DooMinick
    Poziom 21  

A jak z konfiguracja Com2 w BIOSie, czy adresy w porzadku i np. mycha na tym porcie dziala? Probowales podlaczac terminal pod Com1? Bo ten komunikat sugeruje, ze nie ma w systemie portu Com2...

0
  • #6 18 Maj 2006 17:27
    MCbx
    Poziom 28  

Nie, na porcie COM2 terminal chodzi jak złoto z poziomu np. emulatora Terminala w NC.

0