Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa pralki polar SLS 346

17 Maj 2006 10:50 4631 3
  • Poziom 10  
    Bardzo chciałam podziękować forum elektody.pl, ponieważ dzięki Wam ,samej udalo mi się naprawić pralkę.Przeczytałam posty dotyczące mojej usterki i one naprowadziły mnie co mam zrobić .Cieszę się jak dziecko, ponieważ taka naprawa kosztowałaby mnie ok.100 zł.
    Dla wszystkich opowiem co się stało i co zrobiłam.
    Od pewnego czasu moja pralka pobierała bardzo dużo wody. Dziwiło mnie to trochę, ponieważ od nowości /a ma 8 lat/ pobierała zawsze mało wody.Potem dwukrotnie woda przelała się , zalewając łazienkę.Teraz pralka nie chciała juz zamknąc pobieranej wody.Pozostałe funkcje były ok.Wykluczyłam elektrozawór, poniewaz pralka nie pobierała wody,gdy nie była załaczona.
    Pozostał więc hydrostat i rurka gumowa , która łączyła go z bębnem.Zdjęłam rurkę i dmuchnęłam w hydrostat,usłyszaałam pyknięcie, pomyślałam więc ,ze chyba jest ok.Potem zaczęłam dmuchać w rurkę i okazało się, że jest zatkana.Ponirwaz rurka była krótka i trudno było ją sięgnąć ustami, włożyłam inną,cieńszą w nią i nadęłam się,az mnie policzki bolały,hehe.Poszło,rurka odetkana.Prawdopodobnie zatkana była jakimś maleńkim kamyczkiem.Poskładałam wszystko i właczyłam pralkę.
    I.....zadziałała, tak jak należy.Dozuje wodę tyle ile potrzeba.
    Jestem taka szczęśliwa i mam nadzieję,że moje szczęście potrwa długo...
    Nadmieniam,że dzięki forum udało mi się naprawić stary telewizor.
    Dziękuję wszystkim bardzo.Pozdrawiam.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Niestety, ale Twoja radość nie będzie długo trwała :/
    Samo dmuchnięcie nie wystarczy, powinnaś zdjąć węże i dokładnie wypłukać wodą. Tam nie ma "kamyczka" tylko gęsta maź która zakleja to co ma do zaklejenia ;)
  • Poziom 17  
    A dokładnie proszek, detergenty oraz kamień. Swoista ciekawa "mieszanka" :D. Niestety dzisiejsze, niektóre proszki nie rozpuszczają się do końca w efekcie czego efekt jak podałaś wyżej. Posłuchaj rady kolegi elektryka.
  • Poziom 21  
    A ja mam pytanie. Jakiego typu siedzi w tej pralce hydrostat? MK