Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szum w słuchawkach - POMOCY !!!

17 Maj 2006 17:13 1798 4
  • Poziom 10  
    Witam.

Proszę o pomoc.

Zaczęło mi szumieć w słuchawkach. Nie wiem czemu. Podłączałem nagrywarkę DVD i po tym jak włączyłem zaczęło mi szumiec w słuchawkach :( Prawa słuchawka szumi bardziej niż lewa. Oczywiście jak podłączam głośniki to szumi również. Jest to okropnie irytujące. Jak odtwarzam muzykę to szumi również (jak muza jest głośno to zagłusza szum). Zarówno słuchawki jak i głośniki mam dobre, w Windows niczego nie zmieniałem a tu nagle zaczęło szumieć. Tragedia. Proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Specjalista techniki cyfrowej
    Wygląda na to, że nagrywarka generuje paskudne "śmieci" na liniach zasilania, albo zakłócenia w.cz.
    W pierwszym wypadku powinny pomóc filtry LC zamontowane na kablu zasilającym nagrywarki. w drugim nic nie poradzisz, chyba tylko zewnętrzna karta dźwiękowa.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    Filtry LC? Co to takiego?
  • Poziom 14  
    Filtr LC jest to Filtr Cewka - Kondesnator
    A po za tym Nie masz przypadkiem wpiętego kabla do karty dźwiękowej z nagrywarki ?? bo jak tak to go wypnij może pomoże

Poniżej masz schemat jak podłączyć filtr (O ile pamiętam to tak wyglądał :D)
    L- Cewka ok. 15 Zwoi drutem 1,5mm
    C- Kondensator ok. 1000uf
  • Poziom 10  
    Ojejq w takich sprawach to ja jestem zielony jak trawa na wiosnę.

Kartę dzwiękową mam na płycie głównej zintegrowaną więc chyba żaden kabel nie jest do niej podpięty. :(