Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

duży problem - komputer się wiesza...

17 Maj 2006 18:17 1217 13
  • Poziom 11  
    Mam następujący problem z komputerem: założyłem neostradę 512 (modem Thompson Speedtouch 330). Od tego momentu komputer zaczął się wieszać, wyskakiwał blue screen następującej treści: STOP 0x000000F4 (0x00000003, i 3 inne parametry). Po restarcie często wyskakiwał komunikat: "błąd odczytu dysku" i windows nawet po 10 resetach nie wstawał. Po wyłączeniu z prądu udaje się go uruchomić, ale dalej potrafi kilka razy na dzień wywalić blue screena. Co to jest. Czy ktoś się z tym spotkał ? Poradźcie coś !!
  • Poziom 39  
    A masz zainstalowanego atywirusa i firewalla ? może to infekcja.......
    Pozdr.J.
  • Poziom 34  
    Podając ogólne dane konfiguracji Twojego kompa, system operacyjny, zainstalowane serwis paki etc. tak sobie myślę że szanse na jakąś poradę dużo wzrosną ... A tak - to może ten modem nie za bardzo się lubi sprzętowo lub driverowo z Twoim cackiem ... hmmmm>??? przy założeniu oczywiście że wcześniej wszystko było w porządku ....
  • Poziom 16  
    Pierwsze co bym zrobił to postawił system od nowa jak sie problem potórzy to masz problem ze sprzetem wtedy zmień modem.
  • Poziom 17  
    witam
    korzystam również z tego modelu bezproblemowo.
    napisz jakie sterowniki zainstalowałeś (czy te z płyty instalacyjnej?) i z czego korzystasz do ochrony kompa.
  • Poziom 17  
    Odinstaluj sterowniki modemu i aplikację Tepsy jesli instalowałeś.
    Zrestartuj komputer i zobacz co się dzieje, jeśli bez zmian, to może być dysk lub pamięć.
  • Poziom 16  
    pwave napisał:
    Odinstaluj sterowniki modemu i aplikację Tepsy jesli instalowałeś.
    Zrestartuj komputer i zobacz co się dzieje, jeśli bez zmian, to może być dysk lub pamięć.

W windowsie zawsze zostają jakieś śmieci. Czystka dobra rzecz. Ja nałogowo zaśmiecam swoją winde i co jakiś czas przywracam ją ghostem. Odinstalowanie moze pomóc ale nie musi.
  • Poziom 27  
    W takim przypadku ("błąd odczytu dysku") bezwględnie bym zaczął od sprawdzenia czy dysk nie pada. Podejrzewam że BadSektory ci się pojawiają ...
    Pozdr. Willy.
  • Poziom 11  
    Komputer ma 2 m-ce. P IV 3.0 Ghz HT, płyta Asusa P5LD2 na intelu, karta graf. Geforce 6600gt Gainward'a, twardy 160GB Samsung SATAII, RAM DDR2 1 GB. Twardy sprawdzony i jest bez badów, pamięci zero błędów MEMTEST. Co do neo to zainstalowałem sterowniki do modemu i program do uruchamiania neo z płyty TPSA. Po problemach format twardego i zamiast softu TPSA zainstalowałem Autoconnecta. 3 dni spokoju i dalej to samo. Wirsu to nie jest. System mam WIN XP HOME.
  • Poziom 11  
    Jak ci komputre chodził jakiś czas jest nowy i sprawdziłeś sprzęt i po korzystaniu z internetu nagle coś się dzieje to wydaje mi się że to wirus lub inny intruz
    Zrób jakieś skanowanie antywir, choćby online, zainstaluj łatki windowsowe i firewalla to ochroni przed kolejnym włamem
  • Poziom 17  
    Posprawdzaj temperatury procesora, płyty głównej, dysku...

Ciekaw jestem czy pod innym systemem było by tak samo.
  • Poziom 11  
    Żaden wirus to nie jest !!! Mam firewalla i antywirusa i skanowałem wszystkim co możliwe - nic nie ma.
  • Poziom 26  
    Cytat:
    Żaden wirus to nie jest !!! Mam firewalla i antywirusa i skanowałem wszystkim co możliwe - nic nie ma.

A jaki to antywirus? Mój kolega też tak mówił i miał zainstalowanego Avast! coś tam....

Tak jak ktoś napisał wczesniej albo wyczyść system, albo najlepiej zainstaluj od nowa ....

pozdr,
    geniusm
  • Poziom 26  
    Trochę wątpię żeby to pomogło, ale można spróbowac zainstalować modem z wykorzystaniem innego gniazdka USB w komputerze - ja miałem taki przypadek że na jednym porcie USB sprzęt nie działał wogóle, a na drugim śmiga do dziś (ponad 3 mies.).
    Skoro wybór portu USB może uniemozliwiać dostęp do urządzenia, to może również wpływać na stabilność sterowników i oprogramowania które z niego korzysta.