Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Piecyk" LANEY BC120, prośba o pomoc !

17 Maj 2006 19:09 1283 5
  • Poziom 11  
    Mam prosbę, może ktoś wie gdzie mozna znaleźć schemat Laney-a BC120 ewentualnie wie jaka jest wartość R22 oraz jakie są oryginalne tranzystory w stopniu końcowym T11 i T12. Bardzo proszę o pomoc.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam następujący problem z wyżej wymienionym piecem:
    jak jest dłużej włączony to się przegrzewa i zaczyna grać coraz ciszej, jak wystygnie jest ok. Co się mogło popsuć? Podejrzewam tranzystory w stopniu końcowym, ale nie jestem pewien ;/ czy ktoś mógłby poradzić?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 29  
    Raczej źle podejrzewasz. Tranzystory wyjściowe nie mogą być uszkodzone skoro wzmacniacz gra przez dłuższą chwilę po włączeniu. To jest raczej uszkodzenie układu regulacji prądu spoczynkowego. I jeśli go będziesz włączał i sprawdzał bez naprawy, to tranzystory wyjściowe mogą się faktycznie uszkodzić.

Marek
  • Poziom 11  
    a jak można sprawdzić ten układ pod kątem poprawnego działania?
  • Poziom 29  
    Miernikiem napięcia - mierzysz napięcie pomiędzy bazami tranzystorów sterujących. Możesz też zmierzyć prąd spoczynkowy tranzystorów wyjściowych.

Marek
  • Poziom 11  
    jest tylko jeden tranzystor sterujący (przynajmniej tak mi się wydaje), i dwa główne w stopniu końcowym, prąd spoczynkowy mierzy się przy jakichś obciążeniach i przy jakimś sygnale wejściowym?
    Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Polecam oddać urządzenie w ręce fachowe.
    3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    GM