Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux FL 503cn- wymiana łożysk

17 Maj 2006 20:48 2631 6
  • Poziom 10  
    Wreszcie się zabrałem za wymianę łożyska w pralce i mam problem. Rozmontowałem pralkę na czynniki pierwsze wszystko odłączyłem wyjąłem zbjornik rozkręciłem go ale cie mogę odkręcić śruby imbusowej trzymającej bęben.Nie wiem czy tam jest prawy czy lewy gwint a poza tym nie wiem czy woda nie nie dostała się na gwint i nie zardzewiał.
    Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Specjalista AGD
    Witam.
    Śruba jest nierdzewna, gwint normalny, potrzebny dobry klucz i trochę wprawy.
  • Poziom 22  
    Gwint jest normalny prawy. A do odkręcenia potrzeba dobrego twardego klucza. Chińszczyzna bardzo często się rozpada. Pomaga mocne puknięcie młotkiem w śrubę (ale tak aby jej nie rozklepać) WD40 też nieżle działa.
    pozdr. AK
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Witam.
    Włóż krótką końcówkę imbusową do śruby i dość mocno udeż kilka razy
    młotkiem ( ok.0.5kg). Powinna puścić ale gdyby nie to można podgrzać
    -tylko ostrożnie- i wtedy napewno odkręcisz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    kontynuująć temat odkrecaia.
    wez do reki dobry klucz i zoabcz jak sie zachowuje cala sruba przy dosc mocnym nacisku przy odkrecaniu.jeli widzisz ze pracuje sruba razem z czescia do ktorej jest przykrecona to pomoze tylko mlotek i wprawne uderzenie.
    mozesz zrobic tez małą sztuczke.jesli masz dosc mocne imadlo to wkrecasz imbusa mocno w imadlo i krecisz calym zbiornikiem(ale jak juz mowilem musi byc bardzo dobre imadlo)
    powodzenia
  • Poziom 10  
    Wszystko poszło jak po maśle łożysko wymienione uszczelniacz też pralka chodzi super. Dzięki za pomoc:D