Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmiana ip na www?

trumaste 04 Cze 2003 17:18 1435 16
  • #1 04 Cze 2003 17:18
    trumaste
    Poziom 13  

witam.
    Gdzies mi sie o uszy obiło ze mozna zmienic swoj adres Ip na adres internetowy typu WWW ciekawi mnie czy to tylko plotka i czy to mozliwe. A poniewaz przeszukałem forum i postu o takim temacie nie widzialem wiec bede wdzieczny za wszelka pomoc i wyjasnienie oraz jak taki temat sie na forum pojawil a mi umknal prosilbym o podanie linka.
    dodam ze zaden ze mnie informer jedyne co wiem sam sie nauczylem a to mnie zaciekawiło :) no ile mozna miec adres 128-....
    odrazu zaznaczam ze ze wzgledu na ilosc potrzebnej przestrzeni nie moge uzyc jakiejs domeny :)
    ----------
    pozdr.
    Tru

0 16
  • #2 04 Cze 2003 17:21
    zyraf
    Poziom 26  

no niewiem jak to konkretnie zrobic, ale widzialem np na telnecie w moim koncie shellowym paczylem kto jest w systemie, wyswietla dane o uzytkowniku i jego ip, ale u niektorych jest tam adres www
    zastanawiam sie jak to zrobic? jakis serwer proxy czy cos??

0
  • #3 04 Cze 2003 17:23
    trumaste
    Poziom 13  

hmm no to jest nas dwoch:) poczekajmy zobaczmym czy ktos wie jak to zrobic:)

0
  • #4 04 Cze 2003 17:25
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

http://www.dyndns.org
    Rejestracja bezpłatna i kilka domenek do wyboru za darmo.
    trzeba wybrać static DNS

0
  • #5 04 Cze 2003 17:26
    zyraf
    Poziom 26  

no przydalo bo sie jakies info jak to zrobic, bo cos niemam pomyslow

0
  • #6 04 Cze 2003 17:54
    qbus
    Poziom 21  

hmm a nie chodzi Wam po porstu o domene ?? (chyba tak to sie nazywa) - np majac SDI mam IP 217.xxx.xxx.xxx a domena ktora dostalem od tpsy paxxx.rumia.sdi.tpnet.pl

0
  • #7 04 Cze 2003 18:03
    zyraf
    Poziom 26  

no razcej nie bo w mojej sieci sie wyswietla jako domene nazwa kompa
    tu chodzi o cos innego dokladnie co to niewiem, zalozylem sobie konto ale jak to skonfigurowac w gg?? lub gdzies indziej...

0
  • #8 04 Cze 2003 18:04
    Krzysi0

:arrow: qbus
    To na stronce którą podałem możesz sobie zalożyć np. qbus.ath.cx i np postawić serwer www/ftp na który będzie można wejśc przez adres qbus.ath.cx
    ale nie będzie revDNS czyli jak ktoś sprawdzi IP to zwróci mu paxxx.rumia.sdi.tpnet.pl

0
  • #9 04 Cze 2003 18:41
    elektryk
    Poziom 42  

Czy ktoś może mnie oświecić o co chodzi w tym poście, bo wydaje mi się że mieszacie pojęcia.

0
  • #10 04 Cze 2003 21:45
    Krzysi0

:arrow: elektryk
    Z tego co ja zrozumiałem tego posta to odpisałem :| Ale chyba o coś takiego chodzi.

0
  • #11 09 Cze 2003 19:21
    trumaste
    Poziom 13  

no to moze sprobuje wyjasnic 8) mam adres ip 128-xxx-xxx.xx a chcialbym go zamienic na jakis adres typu www.trumaste.pl i pytam sie czy jest to mozliwe
    -----
    podr.
    Tru

0
  • #12 09 Cze 2003 19:53
    elektryk
    Poziom 42  

trumaste napisał:
    no to moze sprobuje wyjasnic 8) mam adres ip 128-xxx-xxx.xx a chcialbym go zamienic na jakis adres typu www.trumaste.pl i pytam sie czy jest to mozliwe
    Adresów się nie zamienia!
    do adresów liczbowych mogą być przypisane adresy domenowe. Do tego służą serwery DNS które na podstawie bazy adresów domenowych (aaa.bbb.pl) podają odpowiadający adres IP 12.34.56.78 Jeśli zarejestrujesz/kupisz domene to przypisujesz adres domenowy do IP i od tej pory jak ktoś wpisze w przeglądarce adres aaa.bbb.pl połączy się z serwerem 12.34.56.78
    Czy o coś takiego chodzi?
    PS adresów domenowych przypisanych jednemu numerowi IP może być wiele (odwrotnie może być tylko JEDEN)

0
  • #13 09 Cze 2003 22:17
    trumaste
    Poziom 13  

no gratuluje widzy ktorej ja nie posiadam. o to dokladnie mi chodzilo jednak ja to elektronik a nie informatyk ;) jednak jak widze wiedze trzeba posiadac... no o to mi chodziło.. tylko teraz kwesta tego czy istnieja gdziec serwisy ktore daja free domeny czy za wszystko trzeba płacic...???
    ------
    pozdr.
    Tru.

ps. ~77% tak
    ~23% nie

0
  • #14 09 Cze 2003 22:26
    Krzysi0

:arrow: trumaste
    Przeczytaj uważnie mój post i wejdź na linka którego podałem. Jak się zarejestrujesz to możesz coś takiego zrobić.

0
  • #16 09 Cze 2003 22:45
    trumaste
    Poziom 13  

nio i mam co chcialem dzieki pomosu znajomch z sieci a wlasciwe z pewnoego serwisu gdzie sobie gram... własna domena kosztuje..ale SUBDOMENA nie wies jak co polece pewnien ades jak mi oczywiscie wolno
    http://www.one.pl/ tam znalazłem jak mozna to zrobic... tylko jeszcze nie doszedłem jak to sie robi ;)

0
  • #17 11 Cze 2003 12:04
    xorekpotworek
    Poziom 11  

www.one.pl
    www.no-ip.com
    tam mozesz znalezc darmowe uslugi DNS
    (one.pl dluzej sie aktywuje i czasem sie sypie...ale xxx.one.pl chyba lepiej brzmi :)
    jesli chodzi Ci o reverse DNS tzn taki, ktory pojawia sie np. w ircu, albo przy pingowaniu numeru ip (jest zwracany jako odpowiedz na numer ip) to juz gorzej...

0