Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gobo i tarcza kolorów - miejsce

kosster 17 Maj 2006 22:55 2479 6
  • #1 17 Maj 2006 22:55
    kosster
    Poziom 12  

Witam mam tkia oto problem. Jestem w posiadaniu 2 flowerów z firmy discotech ale starszej generacji (nie ma tabliczki znamionowej więc nie wiem jaki to model). Chcę je zmodernizowąć bo silniki już są powycierane (głównie przekłądnie) oraz juz tak wszystko nie śmiga jak kiedyś. Chciałem zastosować dodatkowe efekty. Niestety jest tam mało miejsca aby zastosować tarczę gobo nie mówieąc juz o kolorowych filtrach. Za żarówką znajduje się tylko tarcza z kolorowymi lusterkami które padają na soczewkę a następnie na lustro. Rysunek poglądowy na załaczonym rysunku. Zastanawiam się gdzie mogę zamontować tarcze gobo oraz jakieś kolorki (zlikwidować i zamontować zwykłe lusterka na tarczy odblaskowej) Tarcza gobo nie musi mieć wielu efektów wystarczy maks 3 plus najlepiej efekt z przesłoną robiący efekt strobo. Starowanie takiego urzadzenia nie jest dla mnie teraz istotne potrafie we własnym zakresie coś sklicić, gorzej jest z mechaniką. Prosze o jakieś propozycje.

0 6
  • #2 19 Maj 2006 17:08
    DJ_Swierszczu
    Poziom 17  

Witaj!
    A interesuje Cię 1 kolor czy kilka?? jakie są te lusterka (kolor)?? i jakie jest lustro skanujące?? (kolor)

0
  • #3 19 Maj 2006 19:40
    kosster
    Poziom 12  

Interesuje mnie kilka kolorów powiedzmy 4+biały. Lusterka na tarczy odblaskowej tej po lewej stronie żarówki są kolorowe wielkości mniej więcej 2cmx2cm. Lustro skanujące jest koloru białego (zwykłe). Ostatecznie dzwoniłem do Huty szkła w jasle i dowiedziałem sie ze mozna kupić skrawki szkła witrażowego o grubości ok 3mm. Nie wiem czy się one nadają . Najgorzej jest z tym ze w tym Flowerze jest mało miejsca zeby zrobić gobo i kolory dodać. Nie wiem jak to za bardzo rozwiązać. Gobo nie musi się obracać wystarczy zeby się mogło zmieniac. ostatnio wymysliłem coś takiego: kupić żarówkę z odblaskiem 24V250W zamontować nad wentylatorem i dosunąc to do ściany bocznej. Zrobić tarczę gobo taką aby weszła w obudowę a za nią tarczę z kolorami. KAzda z tarcz posiadała by niezalezny silnik. A dalej za tym soczwekę tyle ze musiała by być mniejsza niż ta która jst dotychczas i też przesunięta do tej samej ścianki co żarówka. I tutaj też jest problem bo nie zabardzo wiem jaka ona musi być, w którym miejscu powinna się ogniskować czy na gobo czy na lustrze skanującym czy jeszcze gdzie indziej i ile powinna mieć dioptrii. Zastanawiam się czy zmniejszenie soczwki oraz zastosowanie takich filtrów w znaczącym stopniu nie zmniejszy jasności świecenia?

0
  • #4 19 Maj 2006 19:59
    DJ_Swierszczu
    Poziom 17  

Czyli masz zamiar całościowo przerobić tego flowera czy go ulepszyć??
    Jeśli całościowo to polecam przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2634829
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2614520
    Są tam projekty mojego wykonania, dokładne opisy i wszystko czego potrzeba do stworzenia gobo. Ja osobiście buduje efekt gobo od zera. Użyłem zasilacza komputerowego, żarówki halogenowej 35W, obudowy od komputera, soczewki 10cm ze sklepu 5zł itp

0
  • #5 19 Maj 2006 21:38
    kosster
    Poziom 12  

Chce go ulepszyć ale i zarazem przerobić. Trafo pozostaje bez zmian, zarówke bede musiał zmienic (z odblaskiem) no i układ optyki sie wtedy zmienia nie mówiąc o elektronice którą sam we własnym zakresie sobie zrobie. Dzięki za linki na pewno się przydadzą. MAm pytanie czy w takim ukłądzie potrzebna jest jakaś dodatkowa soczewka?? czy wystarcza ta zaraz przed lustrem?? I o jakim powiększeniu powinna być i gdzie powinna mieć ogniskową zeby goba były w miare ostre? Nie za bardzo się orientuję na optyce. Jakie powinny być odległości zeby to wszystko jakoś chodziło?? Proszę przynajmniej o jakiś przykład...

0
  • #6 19 Maj 2006 21:45
    DJ_Swierszczu
    Poziom 17  

Szczerze mówiąc nie orientuję się dokładnie jak jest z ta soczewką- ja mam chyba 2,5x . ta co jest w zestaiw starczy na 100%. Najlepiej byłoby jakbyś zmienił obudowę... możesz wrzucić jakieś fotki tego efektu, albo chociaż napisac firmę i model??

0
  • #7 22 Maj 2006 23:20
    kosster
    Poziom 12  

To jest efekt discotecha tylko modelu to nie znam bo nie ma zadnej naklejki. NIe chce zmieniać obudowy bo ta jest w miare nie jest ani pordzewiałą ani pogięta i szkoda troche ją wywalać. Dlatego zwracam się do szanownych forum-owiczów aby mi pomogli w możliwościach przebudowy tego urzadzenia i jakich metod użyc. Załączam zdięcie samej obudowy (środek jest wyjety - obudowa przygotowana do malowania)

0