Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL ASTRA II 98 rok pali sie kontrolka poduszki i ...

17 Maj 2006 23:22 10856 10
  • Poziom 10  
    Witam mam pare problemow jezeli przekrece zaplonon to sie noralnie zapali poduszka i gasnie ale minie pare sekund i sie juz bedzie caly czas palic? drugi problem to jest z gazem czesto mi zalewa sie gazem pozniej ma ciezko odpalic i smierdzi czasami paliwo juz bylem u mechanikow ale oni nic mi nie pomogli i duzo pali poj 1.6 spala mi po miescie 14l.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 13  
    Co do poduszki to najlepiej podłączyć do kompa i zczytać błędy, bo na piechotę będzie trudno.
    A co do spalania to pali 14l benzyny czy gazu?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    Witam
    Jesli masz boczne poduszki to czesta przyczyna jest zla jakosc wtyczki pod siedzeniami nalezy je uciac i zlutowac a nastepnie pojechac do warsztatu skasowac sygnalizace awarji .
    Moga byc tez inne przyczyny jak np boczne czujniki napinacze itp
    Najlepiej jechac i zczytac z komputera co wywolalo awarje
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    14-15l litrow gazu mi spala to troche duzo i jest podobno jeszcze przykrecona, ale czemu sie zalewa i czuc jest nie raz bezyne? nie raz tez potrafi sie sam przelaczyc z gazu na paliwo?
  • Poziom 10  
    a czemu sie zalewa gazem i nie raz dziwnie pracuje i czuc paliwo
  • Poziom 10  
    ktos mi powie czemu sie zalewa gazem i ta duzo pali gazu??
  • Poziom 12  
    a jaka masz instalację LPG, sekwencja? czy zwykła na mikserze i z jakims emulatorem coby silnik oszukać?

z reguły zalewanie gazem to uszkodzona membrana parownika - zbyt sztywna i sie zacina, dajac max przepływ gazu... no chyba, że nie wyregulowana instalacja, pootwierana na maxa...
    jeśli sekwencja to zła regulacja kompa jeszcze wchodzi w rachube

jeszcze jedno - sprawdź elektrozawór od beznyzny - może puszcza i silnik dostaje jednoczęścnie gaz i benzyne i sie zalewa...
  • Poziom 32  
    adpap2005 napisał:
    jeszcze jedno - sprawdź elektrozawór od beznyzny - może puszcza i silnik dostaje jednoczęścnie gaz i benzyne i sie zalewa...

to autko jest na wielopunkcie,gdzie jakiś elektrozawór od benzyny?????
    biedny lukasz1983 będzie szukał i szukał.
  • Poziom 10  
    no wlasnie moga byc membramki tez mi tak muwili ale jeszcze jedno mam pytanie gdzie jest ten elekto zawor o jaki chodzi? mam zwykla instalacje membraki jest ciezko wymienic?
  • Poziom 32  
    jaka to jest zwykła instalacja???
    typ reduktora????
    attuator czy sruba regulacyjna????
    może rozdzielacz lub sekwencja????
    zaworu nie ma!!!

jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć na te pytania odpuść sobie próby naprawy.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 12  
    [quote="trabicek"]Co do poduszki to najlepiej podłączyć do kompa i zczytać błędy, bo na piechotę będzie trudno.
    A co do sp Wykorzystując ten temat chciałbym poruszyć problem z którym się teraz zetknąłem a dot.3-drzwiowego modelu Astry II-1999r. W związku z zapaleniem się kontrolki airbagu wykonałem badanie na sprzęcie diagnostycznym w warsztacie i otrzymałem taki oto opis raportu :kwota kodów kłopotu:001: kod kłopotu 001 81- Czujnik bocznej poduszki powietrznej pasażera przód,komunikacja,wadliwe działanie obwodu elektrycznego . Wykonujący to badanie niestety nie miał czasu się tym zająć od razu,stwierdził jedynie ,że trzeba wymienić boczną poduszkę powietrzną. Postanowiłem więc podzielić się wątpliwościami/czy akurat taka wymiana jest niezbędna?/ z innym uczestnikami forum by uzyskać poradę co ewentualnie sam mógłbym w tym temacie zrobić.Próbowałem resetu poprzez odłączenie akumulatora poruszałem kablami pod fotelem.Dodam,że jest to wersja 3-drzwiowa a ostatnio może nierozważnie trzymałem pod fotelem ściągaczkę do szyb i spryskiwacz przesuwałem też wielokrotnie fotel.Czy to właśnie mogło spowodować obecne świecenie kontrolki airbagu a może to zawilgocenie styków i zmiana rezystencji czujnika pod fotelem???