Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch KGV 2605- w ogóle nie mrozi, nie chłodzi

18 Maj 2006 00:07 10964 9
  • Poziom 17  
    Witam szanownych kolegów.
    Mam problem lodówka nie mrozi, nie chłodzi, a generalnie nie załącza sie agregat. Na front panelu świeci sie dioda od regulacji stopnia mrożenia, a w ogóle sie nie załącza. Tyrystor sprawdzony - ok, nie widać żadnych uszkodzeń elektroniki. Czujniki temperatury nie wiem czy dobrze widziałem są 2? Jeden ma rezystancje 2,9K, drugi 1,2K? (jest to złącze 2 czarne przewody, 2 zielone).
    Wszelka pomoc mile widziana, z góry dziękuję:)
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Było, poszukaj np. na temat KGV2604...
  • Poziom 17  
    Nic nie znalazłem na ten temat tzn nic co by pomogło,w elektronice rtv jakos sobie radze,a lodówka domowa...wiec wstyd by było nie naprawić
  • Poziom 17  
    Czujnik NTC jaką powinien mieć wartość w temp. pokojowej?? mój ma 40 KiloOhm.
    Ty chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Wszystko masz podane.
    ??????????????
  • Poziom 17  
    Prosze o zrozumienie:D:D:D jestem laikiem w kwestii modułów elektronicznych w lodówkach nie znam tak dokońca ich zasady działania:D,stąd może dziwne pytania
    Tu masz jedno:
    "kup termistor 6.8 kiloohma przylutujdoprzewodu i wklej w zielony kapturek koszt termistora to około3,5pln "
    Tu drugie:
    "Kup sobie w serwisie boscha orginalny czujnik, taki który nigdy niezamoknie. Widziałem już próby wstawiania termistorów i ich uszczelniania które kończyły się uszkodzeniem elektroniki."

Teraz pewnie zapytasz gdzie ciąć? ;)
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy moge.....brak odwagi.... :D
  • Poziom 17  
    Witam.Dziekuje za cenne instrukcje naprawy.Temat uważam za zakończony.