Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar Dafne PDH 585 raz kręci bębnem a raz nie

18 Maj 2006 11:36 1567 3
  • Poziom 2  
    Witajcie pisze tutaj bo wiem że można dostać sensowną poradę.Otóż problem jest taki-pralka jak w temacie raz pierze normalnie (chodzi o pranie od"2" )a raz zatrzymuje się silnik i nie wykonuje ruchów rewersyjnych.Wygląda to tak jakby chciał ruszyć ,troszkę sie zakiwa bęben i staje.Problem zaczął się po tym jak zaczął przeciekać bęben(w miejscu mocowania łapy od amortyzatora) i woda dostała się na silnik,wybuchł kondensator.Kondensator wymieniłem.Bęben zrobiłem żywicą epoksydową,suchutki.A pralka dalej swoje.Nadmieniam że czasami jest ok wypierze kilka prań i problem wraca.Lekarstwem do niedawna było przestawienie programatora w pozycję "8" tam pralka zawsze wykonuje poprawne ruchy rewersyjne.I teraz pytanie-od czego zacząć dalszą walkę z nią ,kondensator jest wymieniony na używany,więc może to on?Tylko że dziwi mnie to iż na programie "8" pierze poprawnie,natomiast na "6" problem pojawia się również.Acha ,programator przełącza ,nie jest obkopcony, nie ma luźnych ani gorących styków,grzałka działa .Jedynym widocznym i niepokojącym objawem są żarządce się wszystkie kontrolki,tzn 1/2 ,wyłączenie wirówki,symbol "balii?"Proszę ,pomóżcie!!
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 32  
    Poniważ kondensator został wymieniony pozostaje sprawdzić silnik poza pralką ,prawdopodobnie ma zwarcie które może doprowadzić do uszkodzenia programatora.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 31  
    Noo, silnik do wymiany. Zalało go i uzwojenia są już przegrzane. Możesz sprawdzić kostkę od silnika czy nie ma nadpaleń i czy wszystkie przewody pewnie tkwią na swoim miejscu. Żarzenie kontrolek może być spowodowane zalaniem wyłączników wodą lub brakiem uziemienia/zerowania.
  • Specjalista AGD
    pozostaje pomiar rezystancji uzwojeń silnika>>>>>sprawdź programator czy nie ma widocznych nadpaleń (prosty demontarz jest na kostki)