Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przedwzmacniacz gitarowy-realizacja funkcji przesteru kilkań

18 Maj 2006 14:32 1919 8
  • Poziom 25  
    Witam
    Odrazu się przyznam że z gitarą nie mam za wiele wspulnego, piecyk wykonuje dla siostry. :) Po wnikliwym przestudiowaniu tematów dotyczących wzmacniaczy gitarowych a w szczególności przedzmacniaczy zdecydowałem się na projekt przedwzmacniacza Janka, i w związku z powyższym mam kilka pytanek.Chciałbym aby piecyk miał kanał czysty i przesterowany czy jest możliwość aby do kanału czystego dołożyć jedynie jakąś przystaweczkę którą by się uruchamiało przełącznikiem i regulowało dodatkowym potencjometrem(w ten sposób realizować przester) czy niezbędne jest wykonanie dodatkowego kanału przesterowanego, tylko że wtedy muszę zasosować do regulacji tonów podwójne potencjometry które jednocześnie setrowały by obydwoma kanałami?
    A tak na marginesie do projektu janka "przesteru" były wprowadzane jakieś modyfikację czy ta płytka jes poprawna?
    pozdrawiam
    naprawdę nikt nic nie wie ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Kiedyś zrobiłem taki z przesteram jak mówisz. To się nazywa FUZZ.
    Spis elementów:
    R1, R2 220k
    R3, R4
    R5 47k
    P1 470k
    C1, C3 4µF/10V
    C2 100µF/6,3V
    C4 100µF/16V
    D1, D2 BAVP17÷21, BAP794÷5
    US1 ULY7741

i schemat:

Przy skrajnym położeniu w jedną masz zwykły wzmacniacz, w drugim max FUZZ czyli wzmocniony i obcięty sygnał akustyczny. Zasilasz z baterii 9V i looz.

Powodzenia
  • Poziom 25  
    buduje przedwzmacniacz a przed niego wciskam ten fuzz,czy za przedwzmacniaczem? wtedy mam regulację płynną przesteru od zera do obcietego tak? A co do walorów akustycznych fajnie to chodzi?
    pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Do tego już nic nie potrzebujesz. To jest przedwzmacniacz z FUZZ-em :)
  • Poziom 25  
    no tak z tym że niebęde miał regulacji barwy, spróbuje może podłączyć to tak: wczepie się w przedwzmacniacz przez jakiś rezystor (coś pokombinuje ) jakie wartości mają R3,R4 ?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    R3,R4,R5 - 47k. Zbuduj sprawdź, potem pokombinuj :)
  • Poziom 25  
    witam
    Właśnie przygotowuje sobie płytkę, zasilał go będę zasilaczem. Pytanie czy ten układ wymaga napięcia stabilizowanego czy wystarczy jak odfiltruje jedynie kondensatorami ?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Odpal go na bateryjce 9V (brak tętnień i zakłóceń) a potem się baw z zasilaczem :)
  • Poziom 25  
    Jakby to ująć jest gitara :) zrobiłem płytkę, zmontowałem, układ chodzi. Jedyne obiekcje, mianowicie jest jakiś słaby (chodzi o przesterowanie) możliwe że jak podniosę napięcie zasilania będzie lepiej, a i trzeba poczekać aż się rozgrzeje (chyba elektrolity się ładują), bo na początku idzie czysty sygnał potem dopiero przesterowany.Wymienię kondensator na inny na wejściu może będzie lepiej, w sumie to drobne dopracowanie układu odpowiednie odfiltrowanie zasilania z zasilacza i powinno śmigać. Ciekawe tylko czy siostrze się spodoba :)