Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon i250, po napełnieniu czarnego pojemnika wylewa

kjurek 18 Maj 2006 15:57 2906 4
  • #1 18 Maj 2006 15:57
    kjurek

Poziom 16  

Witam, mam drukarke jak w temacie , pojemniki na tusz BCI24. Na oryginale drukuje na 5, natomiast po uzupełnieniu tuszu i załadowaniu do drukarki czarny tusz zalewa cały spód głowicy. Tusz uzupełniałem /ActiveJet/ strzykawką od dołu tzn nie wciskałem igły w gąbke tylko powoli po kropli wsiąkał tusz 9 ml. Próbowałem już na różnych wkładach i ciągle to samo. Jak załaduje gotowy kardridż to drukuje ok. W czym tkwi błąd. Robiłem już doświadczenie że po naładowaniu pojemnik leżał przez tydzień aby gąbka dobrze nasiąkła, ale bez rezultatu. Ciekawe jest że Kolor uzupełniałem 3x5 ml i działa dobrze . Może ktoś mi coś doradzi w tej sprawie bo przeszukałem forum w tym temacie i nic podobnego nie znalazłem
    Pozdrawiam Jerzy

• #2 18 Maj 2006 16:22
    n-d-render
    Poziom 16  

najlepiej uzupełniac kartridże igłą i odessać nadmiar przez dysze. i oczywiscie zakleic otwor, przez ktory sie napelnia :) nigdy nie polecam napelniania przez dysze doprowadzajace powietrze, z kartdridza powstaje cos w rodzaju rury, z ktorej pod wplywem grawitacji skapuje tusz.
    inny sposob, wlewanie przez dysze, powoduje wzrost ciśnienia w środku. ewentualnie można jednocześnie wlewać tusz i odsysać powietrze, ale jest z tym trochę zabawy i nie we wszystkich kartridżach się da.
    pozdrawiam serdecznie!
    n-d-render

• #3 18 Maj 2006 16:24
    bbrutus
    Poziom 19  

Może problem polega na metodzie nabijania tuszu.
    Od spodu tuszu znajduje się coś w rodzaju filtra, który tylko przepuszcza tusz a dopiero wewnątrz jest gąbka nasiąkająca, może ten filterek przedziurawiłeś igłą albo wepchnołeś do środka?
    Albo poprostu nieodpowiedni tusz.
    Na zdjęciu masz obraz rozebranego pojemnika.

• #4 14 Lis 2006 14:58
    wwmwaa
    Poziom 11  

witam, tez mam taki sam pojemnik na tusz i nie wiem jak go sie uzupelnia tuszem.

mam kupic zestaw (strzykawke i tusz) i przylozyc strzykawke do tego melego czarnego kółeczka u spodu pojemnika i powoli wlac tam 10 ml?

czy jakąs igłą przejsc przez tą gąbke pierwszą i dopiero wlać?

Napiszcie jak to sie robi, bo nigdy jeszcze nie napełniałem takiego pojemnika.

btw. jakie zestawy regeneracyjne (tusze) polecacie?
    czy lepiej kupic nieoryginalny pełny pojemnik z tuszem (jaki)
    czy tylko oryginalny?
    pozdr. MW

• #5 15 Lis 2006 01:20
    konmaj
    Spec od drukarek

Właściwie to prawidłowo powinno się napełniać te pojemniki od góry: zdjąć pokrywkę i wstrzykiwać tusz przez otworek na górze obudowy. Zgadzam się z bbrutusem, że napełniając od dołu mogłeś jakoś uszkodzić warstwę filtrującą znajdującą się nad otworem wylotowym. Pozostaje ci kupić nowy pojemnik - zresztą zamienniki do tej drukarki są tak tanie, że niewiele droższe od wartości tuszu wewnątrz :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME