Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interfrejs USB - aparatura rc

Piciol34 18 Maj 2006 16:10 2022 6
  • #1 18 Maj 2006 16:10
    Piciol34
    Poziom 11  

Witam szukam schematu pomysłu jak wykonać interfrejs USB aby móc podłączyć do niego aparature zdalnego sterowania. Konkretnie Sanwe vg 400
    Sygnał PPM miałby być przetworzony tak aby XP widział aparature jako dzojstik 4 osiowy
    I jeszcze jedno czy ktoś wie co za sygnały są podłączone do wyjścia trenera w aparaturze Dragonfley 4 kanały.
    Pozdrawiam i czekam na pomoc
    Jeśli mój post znalazł się w nieodpowiednik dziale to przepraszam ale chyba tu jest najodpowiedniejsze miejsce tak mi się wydaje:?:

0 6
  • #2 18 Maj 2006 19:04
    ostrytomasz
    Poziom 22  

Freertos.org, AT91SAM7S - jest przykład joysticka 3-osiowego. Z adaptacją będzie trochę roboty, schemat to najmniejszy problem.
    Nie rozumiem celu przedsięwzięcia - nie lepiej poszukać gotowego joysticka radiowego?

0
  • #5 19 Maj 2006 09:05
    Tomasz.W
    Poziom 35  

Witam .
    Nie dawno robiłem taki układzik dla znajomego modelarza . Układ pracuje na mikroprocesorze PIC12C508 posiadał wyjście do RS232 . A to tylko dla tego że kolega używał go z kilkoma różnymi komputerami . W przypadku laptopa podłączał się przez dodatkową przejściówkę RS<>USB . Pracuje to-to z symulatorami lotu . Jeżeli ma to być tylko USB to nie ma większego problemu z zamianą układu MAX232 na jakiś kontroler USB . Musiał bym tego poszukać w swoich archiwach .

0
  • #6 20 Maj 2006 18:11
    Piciol34
    Poziom 11  

Tomek o takie coś mi chodzi może być na RS-a żaden problem jeśli możesz to prześlij schemat i widok płytki pozdrawiam.

0