Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips DVD723 - komunikat BLOCKED podczas wysuwania płyty

18 May 2006 11:21 1228 4
  • Level 10  
    Mam DVD723 i podobny komunikat BLOCKED, ale tylko gdy chcę wysunąć płytę. Po prostu połknął płytę i nie chce oddać. Można odtwarzać, reaguje na wszystkie polecenia z pilota. Wciśnięcie OPEN/CLOSE daje na wyświetlacza OPENNING i bardzo krótkie błyśnięcia napisu BLOCKED. Jak pół roku temu to się stało to (po 24h od wyjęcia wtyczki) w serwisie włączyłem DVD aby pokazać o co chodzi doznałem szoku - działa. Tym razem 24h bez prądu nie pomogły. Co dalej. Czy warto w ogóle to naprawiać gdy nowe DVD można kupić za 200PLN?
    Pzdr,
    Gobowiec :-)
  • Level 10  
    Dzięki za odpowiedź, Jest blokada na poszczególne płyty. Można ustawić listę 200 płyt. Ale to nie jest to. Blokada nie pozwala odtworzyć, a tu jest w środku płyta audio, odtwarza ją ale nie chce jej oddać. :-(

Pzdr,

Gobowiec :-)
  • Admin of RTV group
    Trudno powiedzieć czy się opłaca. Przyczyn takiego zachowania może być wiele, od mikrostyku, silnika, uszkodzonej zębatki, błędu w sofcie itd. itd. Proponuję zanieść do serwisu i określić do jakiej kwoty chcesz ten sprzęt naprawiać.
    Zastanawia mnie tylko pojawiający się komunikat BLOKED. Niektóre DVD mają nie tylko blokadę odczytu filmów (zabezpieczenia przed dziećmi), ale też blokadę wysuwu szuflady.
    Pozdr
  • Level 10  
    zaniosłem do serwisu - i tu był błąd. Oddając DVD powiedzieli mi, że "laser jest słaby". Rzeczywiście - wkładam nowe płyty i haczą się filmy. Ciekawe dlaczego dopiero po naprawie szuflady tak się dzieje? Po miesiącu znowu nie chce oddać płyty. Drugi raz do serwisu i po odbiorze nie chce nawet niektórych płyt audio czytać (oryginały, tłoczone, w bdb stanie) - komunikat disc error i wysuwa szufladę. Pytanie - czy można wymienić samemu laser i jaki może być koszt (orientacyjnie).