Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka jest moc rms jabla 35?

DJKompot 18 Maj 2006 21:35 1518 14
  • #1 18 Maj 2006 21:35
    DJKompot
    Poziom 26  

Jaką moc rms i co to w ogóle jest i ile może wyciągnąc jabel - 35.Pracowac będzie na napięciu 50v oczywiście po rozbudowie.

• #2 19 Maj 2006 10:00
    karoll47
    Poziom 10  

Jabel j35 ma zwykle moc ok 100W RMS. Gdyby zwiększyc napięcie do 50V i wymienic czesc elementow na wyzsze napiecie i moc to max 200W wyciagnie, tak mysle.
    RMS to rzeczywista moc akustyczna a PMPO to moc maksymalna ktora zwykle widnieje na tanich radyjkach z Chin.

• #3 19 Maj 2006 10:28
    bincar
    Poziom 12  

Witam
    Pomysł przerabiania tego zeztawu nie jest za dobry.Za duzo zeczy jes do wymiany aby to chodziło trzeba dać 4 tranzystory na końcówke i to nie mogą to być te kture dają w kicie bo mają za małe napiecie.Ja na twoim miejscu zastanowiłbym sie na wzmacniaczu na jakims stku

• #4 19 Maj 2006 19:57
    DJKompot
    Poziom 26  

dlaczego 4? Ja dam na końcu 2 x 2SC5200 i bc911 i bc912.Mam jeszce jedno pytanko bo mam mały problem z tym j -35. Wszystko glanc ustawiłem, daje śróbokręt na regulację (100mA).Buczec byczy i słychac że gra gitara.Podłączam miernik i buczy ciszej.Ustawiam na 200mA i reguluję i jajco nic nie pokazuję! Jeszcze jedno czy to obojętne zamiast którego BZP dam miernik?

Pozdrawiam i thx za odpowiedzi!

• #5 20 Maj 2006 20:55
    bincar
    Poziom 12  

Może masz racje dwa 2SC5200 powinny wystarczyć. Jeśli chodzi o podpięcie miernika to w opisie http://www.elektroda.net/audio/dyskretne_wzm.html piszą żeby miernik podpinać pod bezpiecznik B1. Jeśli dobrze zrozumiałem to ustawiasz prąd spoczynkowy na 200mA i potem dalej kręcisz potencjometrem aby go zwiększyć a na mierniku pewno wyświetla się 1 to może być znak że przekroczyłeś zakres miernika i dla tego nic nie pokazuje.
    Aha nie zapomnij o sprawdzeniu czy na wyjściu nie ma stałego napięcia jeśli jest to musisz odpowiednio ustawić R5.

• #6 24 Maj 2006 20:34
    DJKompot
    Poziom 26  

Z tym ustawieniem jakąś sobię poradzę ale jeszcze mam pytanka.
    1.Ile amper pobiera jabel np. po przeróbce?
    2.Jak myślicie czy po przeróbce i po około 200w stereo czy dac 2x sub i gwizdki czy macie jakiś lepszy pomysł?

Pozdrawiam!

• #7 28 Maj 2006 15:24
    bincar
    Poziom 12  

Witam
    no z tymi głośniczkami to ja bym sie dłużej zastanowił i przemyślał co jak i gdzie dać żeby sie nie wpakować w jakieś noname albo alpierda.Ja osobiście wole konstrukcje 3way środek też musi być dobrze wyeksponowany ale bez przesady ja bym dał na strone 2xGDN-27-150-8-SS połonczone równolegle środek i góra jakieś tesle.
    Jeśli chodzi o ten prąd to ma to być pobór w spoczynku czy przu ful wysterowaniu?

• #8 28 Maj 2006 15:42
    Tremolo
    Poziom 43  

Możesz dac ale nie suba tylko szerokopasmowca do 15" + tube wysokotonową 1 cal. Ze zwrotnicą i tłumikiem wysokich tonów. Obudowe wyliczysz przez programy opisane na forum akustyka. Wystarczy, że znasz parametry.

powiedzmy Eminence Alpha 15+GDWT tonsila. Tak jest najtaniej. Cięte około 4,5kHz. Wychodzi w podobnej cenie co 3drozny zestaw STXa z bardziej rozwiniętą zwrotnicą no ale w końcu jest glosniejszy no i to jest Eminence - na lata.

Tesla na środek to musiałabybyc stłumina ARZ6604 w osobnej obudowie ARP 150 może się podjarać. Wysokie tony to jakiś GDWT z tłumikiem. Bo nie ma kopułek 300watowych w normalnej sprzedazy, trzeba używac tłumików.

Duży wzmacniacz ma małą wadę albo trzeba grać cicho na zwykłych glosnikach albo łączyć kilka mniejszych zestawów lub też kupić sprzęt estradowy. NO i trzeba mieć pojęcie o konstruowaniu zestawów.

Ile to bierze amper na maksa łatwo wyliczyć. Do tego potrzeba około trafa 450VA .. 450/50 = 9Amper max

a z sieci 9amper * przekładnia [50/230] = 2ampery

• #9 28 Maj 2006 16:00
    DJKompot
    Poziom 26  

Trafo to ja mam jakieś 460VA.Tylko tak czemu nie suba?Co to są głośniki te szerokompresowe?Ile to mocy (jabel) sinus daje?

Pozdrawiam!

• #10 28 Maj 2006 22:07
    Tremolo
    Poziom 43  

Jabel daje tyle ile mu dasz tranzystorów i zasilania w Voltach.

A co do szerokopasmowości to chodzi o glośniki średnio-niskotonowe zwane czasami szerokopasmowymi pasmo od powiedzmy 35 do 9000Hz i więcej. Większa częśc pasma słyszalnego.

Sub to tylko sam bas do około 120-250Hz max.

• #11 01 Cze 2006 22:29
    DJKompot
    Poziom 26  

Ja miałem takie głośniki ale się zesrały miały takie pofałdowane membrany.To są szerokompresowe? Dajcie linka jak wglądają.Dlaczego się opłacają szerokompresowe?Wytrzymają duże basy?Macie gdzieś linka gdzie kupic taniego pożądnego suba do 150w?

Pozdrawiam!

• #12 01 Cze 2006 23:30
    Tremolo
    Poziom 43  

Musisz dac konkretne przykłady. Głośniki w dobrej obudowie wytrzymują, odpowiednie pasmo. Wiadomo ze maly głośniczek szerokopasmowy nie da tego co średnioniskotonowiec estradowy powiedzmy 15".

Szerokopamowe sa opłacalne na estradzie w mniejszych imprezach powiedzmy 50 osób sala paredziesiąt metrów. Oszczędzasz dzięki temu na dorabianiu i liczeniu zwrotnicy dla głośnika średniotowego. A taki zestaw szeroki (niskośredniotonowy + wysokotonowy) zawsze mozna uzupełnić o suba a czasami starcza sam szerokopasmowiec wtedy oszczędzasz na tachaniu czy wożeniu subwoofera.

po za tym przeczytaj o konstruowaniu Subwoofer gra max do 500-700Hz a najlepsze drivery około 1,5kHz. Jak widac jest dziura w paśmie od 700 do 1500Hz czyli jedna oktawa w paśmie w ktorym leży ludzka mowa. Przy twoich kosztach i zakresie zainteresowan (Jabel) to nie osiągalne.Powiedzmy kupisz głosnik wsadzisz do niego filtr zagra do 1000Hz a tubę wysokotonową to ciężko znaleźć dobrą co gra dobze przy 3kHz. Czyli masz około 2 oktawy dziury w pasmie przenoszenia. Tak sie dzieje przy dużych basowych glośnikach o cięzkich membranach.

Dlatego panuje moda na średnioniskotonowe, które dojda do 4000-6000Hz mają gorsze zejścia niż subbasy, ale to się opłaca. i jest często stosowane.

• #13 02 Cze 2006 08:20
    DJKompot
    Poziom 26  

Załużmy że zaczne się bawic w zakładanie suba do zestawu to jak go zamontowac? Dwa słąbsze czy jeden centralny?A jak by miał byc centralny to jak aby zachowac opcję stereo?

Pozdrawiam!

• #14 02 Cze 2006 14:40
    Tremolo
    Poziom 43  

Przy jednym jak sama nazwa stereo opcja stereo nie ma sensu. Zresztą efekt stereo nie obejmuje niskich tonów. Człowiek ma za małą łowe na takie duże fale aby to wyczuć.

Aby to zasilić po prostu do jednej kolumny wsadzasz dwa glośniki zasilasz z osobnych kanałów.

• #15 02 Cze 2006 16:17
    DJKompot
    Poziom 26  

Czyli jak mówisz że można dac np. suba 200w i dwa gwizdki albo coś innego na jednym kanale?Jaszcze jedno mam trafko regenta i ma wyjścia 30, 30 i symetrycznie około 25v.I tak te dwie 30v mają 3,15A, a symetryczne 25v ma 1A (na bezpieczniku 0,8A).I o to chodzi jak podłąćzyc to razem aby to wszystko się zsumowało, czyli jakeś, symetrycznie, 55v.Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

PS: Acha jeszcze jedno to ma być nagłośnienie gdzieś na takiej sali gimnastycznej jakieś 100 osób da to rady (ten sprzęt) ??????

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME