Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić kabel do skanera???

creepingdeath 18 Maj 2006 23:30 1013 2
  • #1 18 Maj 2006 23:30
    creepingdeath
    Poziom 24  

Witam....
    Problimo jest takowe...
    Jest skaner Opitpro 4800P (jakiś stary to model) i nie ma do niego kabla. Standardowy kabel pod LPT nie pasuje. Końcówka od strony Skanera (na kablu) jest za wąska. Pytanie. Czy da się kabel przerobić na taki jak powinien być? Jeśli tak to czy ma ktoś pinologie tych dwóch końcówek? Bym chciał albo zamienić końcówkę kabla albo wlutować kabel na stałe do skanera. Tylko które kable na które piny???
    Z góry dziekuję za pomoc....

0 2
  • #2 18 Maj 2006 23:47
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

creepingdeath napisał:
    Jest skaner Opitpro 4800P (jakiś stary to model)

Nie ma takiego skanera. jest natomiast OpticPro 4800P.
    creepingdeath napisał:
    Standardowy kabel pod LPT nie pasuje.

Standardowy kabel od LPT służy do podłączenia drukarki do skanera. Skaner do komputera podłączany jest innym kablem.
    creepingdeath napisał:
    Końcówka od strony Skanera (na kablu) jest za wąska.

To ciekawe. Niech kolega poda, ilustykowe gniazdo jest w skanerze. A najlepiej proszę opisać gniazda skanera.

0
  • #3 18 Maj 2006 23:59
    creepingdeath
    Poziom 24  

jankolo napisał:

Nie ma takiego skanera. jest natomiast OpticPro 4800P.

Racja. Mój błąd literowy
    jankolo napisał:

Standardowy kabel od LPT służy do podłączenia drukarki do skanera. Skaner do komputera podłączany jest innym kablem..

Wiem o tym....
    jankolo napisał:

To ciekawe. Niech kolega poda, ilustykowe gniazdo jest w skanerze. A najlepiej proszę opisać gniazda skanera.

Wszystko opiszę jutro. To nie mój skaner. Nie mam go w domu. Jutro się wszystkiego dowiem i napiszę.. A najlepiej podrzucę fotkę kabla i gniazd skanera.
    Pozdrawiam

Witam ponownie... Powracam do tematu, ale hcyab tylko po to żeby go zamknąć, ponieważ to niekompetencja osób trzecich sprawiła że zostałem wprowadzony w błąd. Jak się okazało, za zdjęć które dziś dostałem. skaner wcale nie jest jakiś "dziwny" tylko kabel był do bani, ale chyba już nie będzie z nim problemu, wystarczy zmienić końcówkę z męskiej na żeńską.. pozdrawiam

0